Apple Vision Pro Modüllerine Ayrıldı!

iFixit, Apple Vision Pro karma gerçeklik başlığını modül parça etti ve aygıtın Apple’ın şimdiye kadarki en karmaşık donanımı olarak isimlendirdi. Başlık, bu hafta ABD’de 3.499 dolar fiyat etiketiyle ve 600’ün üzerinde uygulama ve oyun takviyesiyle satışa sunuldu.

Videoda başlığın birinci evvel harici pil paketi, solo örgü bantı, ışık contası ve ses kayışları üzere modüler bileşenlerin çıkarılıyor. Kullanıcının gözlerini herkese gösteren başlığın öne bakan EyeSight ekranı üç katmandan oluşuyor. Bunlar genişleyen katman, merceksi katman ve OLED ekran.

Ön camı çıkardıktan sonra parçalama süreci kumaş örgüsü, lensler, dış ekran, kamera dizisi, mantık kartı, fan vb. dahili bileşenleri, çok sayıda vida, bant, braket ve ilişki noktası ile devam ediyor.

iFixit, başlığın ortaya çıkaracağı çok şey olduğu ve “bunun üstesinden gelmek için birden fazla görüntüye gereksinim duyacağı” sonucuna vardı. Web sitesi ayrıyeten başlığın yazılı bir sökümünü de yayınladı lakin şimdi Apple Vision Pro için bir tamir edilebilirlik puanı vermedi.

Kulaklığın onarılmasının güç olup olmadığı şimdi bilinmiyor fakat kullanıcıların sorun yaşamayacağı alanlardan birisi pil değişimi olacak. iPhone, iPad ve MacBook’lardaki yerleşik pillerin bilakis harici pil paketinin ilişkisi birkaç saniye içinde çıkarılabiliyor. Öte yandan pil paketi, USB-C çağında büyütülmüş bir Lightning ilişki noktasına sahip. İnsanların günlük kullanımlarında sorun yaratmasa da başlığın üçüncü parti pillerle nasıl çalışıp çalışmayacağı merak konusu.

Bu ortada Apple’ın başlığın çeşitli istikametlerini açıklayan çeşitli takviye evrakları yayınladığını da hatırlatalım. Bunlardan birisi de başlığın ve aksesuarlarının nasıl temizleneceğine odaklanıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)