Apple Vision Pro, OpenAI’nin ChatGPT uygulamasını bünyesine katıyor

OpenAI, Apple’ın yeni Vision Pro başlığı için ChatGPT uygulamasını tanıttı. Bu, kullanıcıların artırılmış gerçeklik (AR) ortamında AI ile son derece etkileşimli bir formda irtibat kurmasına imkan tanıyor. Vision Pro’daki ChatGPT uygulaması, kullanıcıların metin, ses ve görsel girdiler dahil olmak üzere çeşitli formatlarda AI ile irtibat kurmasını sağlıyor. Apple’ın Vision Pro için geliştirdiği visionOS işletim sistemini kullanan birinci uygulamalardan biri, dijital içeriğin gerçek dünya ile sıkıntısız entegrasyonu için tasarlandı.

Vision Pro, göz takibi ve iris tanıma yoluyla biyometrik kimlik doğrulama için Optic ID, gerçekçi ses tecrübeleri için Mekansal Ses ve uygulama geliştirme için VisionKit üzere ileri seviye özellikler içeriyor. ChatGPT uygulamasının hangi özellikleri kullanacağı belirtilmese de, metin, konuşma ve görsel girdiler kullanılarak geliştirilmiş AI etkileşimleri için değerli bir potansiyel var.

Apple Vision Pro, OpenAI’nin ChatGPT uygulamasını bünyesine katıyor

ChatGPT’nin Vision Pro ile entegrasyonu, beşerler ve AI ortasında daha doğal ve sezgisel etkileşimlere hakikat bir adım olarak görülüyor. Kullanıcılar, talimatları konuşarak yahut AI’ya başlığın kamerası aracılığıyla sorunları göstererek karmaşık meseleleri ele alabilir yahut içerik oluşturabilirler. Bu entegrasyon, mekanik sorunların giderilmesinden yemek planlamaya ve eğitici aktivitelere kadar çeşitli misyonları direkt görsel girdi yoluyla dönüştürebilir.

ChatGPT’nin Vision Pro’da sunulması, OpenAI’nin üretken AI teknolojilerini çeşitli platformlara genişletme stratejisinin bir modülü. ChatGPT daha evvel iPhone ve iPad’de kullanıma sunulmuştu, bu da kullanıcı erişimini genişletti. ChatGPT uygulaması visionOS Uygulama Mağazası’nda fiyatsız olarak mevcut, ileri özellikler ve daha süratli karşılıklar için opsiyonel bir abonelik sunuluyor. Mağaza, Vision Pro kullanıcıları için varlıklı bir ekosistem sağlamak üzere çeşitli hedefler için tasarlanmış 600’den fazla öteki uygulama sunuyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)