Apple Vision Pro Şifresi Unutulursa Ne Olacak?

Apple Vision Pro şifresini unutan kullanıcıların aygıtı sıfırlamak için bir Apple perakende satış noktasına götürmeleri gerekecek. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine nazaran, unutulması durumunda Vision Pro şifresini sıfırlamanın aygıt üzerinde bir yolu bulunmuyor.

Varsayılan olarak Vision Pro, heyetim sırasında iki sefer girilmesi gereken 6 haneli bir şifre soruyor. Müşteriler daha uzun yahut daha kısa bir şifre kullanmayı tercih edebiliyor. Optic ID, şifre yerine kullanılabiliyor lakin bu güvenlik katmanı Face ID yahut Touch ID üzere çalışıyor ve yine başlatmanın akabinde ve öbür kimi durumlarda şifre gerekiyor.

Apple, Vision Pro şifrelerini unutan müşterilere, tahlil için bir perakende mağazasını ziyaret etmeleri gerektiğini yahut yakınlarda bir mağaza yoksa başlığı Apple’a göndermeleri gerektiğini söyledi. Apple’ın iOS aygıtlarında olduğu üzere yanlış şifre çok fazla girilemiyor yahut aygıt devre dışı bırakılıyor ve şifrenin tekrar girilebilmesi için bir bekleme mühleti gerekiyor. Şifrenin kaldırılması Vision Pro’daki tüm içeriğin silinmesini gerektiriyor.

Vision Pro’da içerik silme ayarı mevcut fakat tuş kombinasyonunu kullanarak sıfırlama moduna girmenin bir yolu yok. Vision Pro’nun silinmesi sırf Ayarlar uygulaması aracılığıyla yapılabiliyor.

Kısacası, Apple Vision Pro şifresini unutmak biraz zahmetli…

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)