Apple Vision Pro Ülkü Formuna 4. Jenerasyonda Erişebilir

Bloomberg’ten Mark Gurman’in Apple Vision Eserleri Grubu’ndaki kimi irtibatlı olduğu şahıslar, Apple Vision Pro başlığın “ideal formunu” gerçekleştirmek için aygıtın birbirini takip eden dört kuşağının gerekebileceğine inanıyor.

Power On bülteninde yazan Gurman, Apple’ın bağlığı üzerinde çalışan gruptan kimilerinin, aygıtın müşterilerin günlük kullanımları için gereğince gelişmiş olarak kabul edilmesinden evvel yapılması gereken çok iş olduğu hissini verdiğini söylüyor.

Apple’ın geliştirme takımının aygıtın “ideal formu” olarak neyi değerlendirdiği açık olmasa da birinci kuşak aygıtla ilgili yazılımsal ve donanımsal eksikler olduğu açık. Birçok Vision Pro kullanıcısı, başlığın kendisinin uzun periyodik kullanım için çok ağır ve hantal olduğunu düşünüyor. Bu da kuşaklar ortası minyatürleştirmeyi güzelleştirme için çok değerli bir mihenk taşı haline getiriyor. Öbür tenkitler ortasında zayıf pil ömrü, kâfi sayıda özel uygulama olmaması ve VisionOS’taki yanılgıların fazlalığı yer alıyor.

Eğer Apple grubu bu meseleleri iPhone, iPad ve Apple Watch’un ilerlemesine emsal halde dört kuşak boyunca çözebilirse, Gurman’ın görüşü Vision Pro’nun sonunda iPad’in yerini alabileceği tarafında.

Gurman, Vision Pro hakkında şunları söylüyor: “Başlığın sahiden iPad’in yerine geçebilecek hale getirmek için kimi donanım yükseltmeleri, bir dizi yazılım güncellemesi ve uygulama geliştiricileri ile içerik oluşturuculardan çok daha güzel takviye gerekecek. O vakte kadar Vision Pro aslında bir prototip. Onu test etme ayrıcalığı için Apple’a ödeme yapmanız gereken tek şey.”

Peki, siz Apple Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)