Apple’ın Vision Pro modeli, her manada yükünü hissettiriyor

Apple’ın merakla beklenen yeni eseri Apple Vision Pro, ön siparişe açıldı ve birinci siparişlerin 2 Şubat’ta teslim edilmesi bekleniyor. Apple, bu başlık altındaki eser hakkında ayrıntıları geçen yıl açıklamıştı, lakin daha spesifik bilgileri yeni paylaşmaya başladı.

Apple Vision Pro, sırf 15 evvelden yüklenmiş uygulama ile gelecek ve bunların birden fazla Apple’dan beklenildiği üzere. Fakat, Netflix, YouTube ve Spotify üzere tanınan uygulamaları desteklemeyeceğini öğrenmek sürpriz oldu. Kullanıcıların bu hizmetlere erişmek için alternatif sistemler bulmaları gerekecek ve şu an için en verimli yol, bir tarayıcı üzerinden erişim sağlamak üzere görünüyor.

Apple Vision Pro‘nun yükü konusunda Apple, birçok kişinin şüphelendiği bir ayrıntısı doğruladı – Vision Pro epeyce ağır. Tartısı, yapılandırmaya bağlı olarak 1.3 pound (601 gram) ile 1.4 pound (648.6 gram) ortasında değişiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, bu yük yaklaşık üç iPhone 15 Pro Max yahut bir 12.9 inç iPad Pro ile muadil.

Apple’ın Vision Pro modeli, her manada tartısını hissettiriyor

Ünlü teknoloji yorumcusu MKBHD de X/Twitter üzerinde kulaklığın epey ağır olduğundan bahsetti. Ayrıyeten, öteki bir 0.77 pound (353 gram) tartısında, bir iPhone’dan daha ağır olan farklı bir pil aksesuarı da dongle ile bağlanması gerekiyor.

Apple, Vision Pro’yu daha rahat kullanabilmek için opsiyonel bir çift döngülü bandı da dahil ediyor. Lakin bu bandın tartının neden olduğu rahatsızlığı ne kadar azaltacağı şimdi meçhul.

Dolayısıyla, Apple Vision Pro etkileyici özelliklere ve geleceğe yönelik özelliklere sahip olmasına karşın, fizikî talepleri ve yazılım eksiklikleri nedeniyle pratik uygulaması engellenebilir. Apple’ın bu telaşları ele alıp vaat ettiği sürükleyici VR tecrübesini sunup sunamayacağını vakit gösterecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)