ASUS, RT-AX57 Go Üç Modlu Seyahat Router Modelini Duyurdu

ASUS, 3000 Mbps’e ulaşan WiFi 6 irtibatları sunabilen RT-AX57 Go isimli çift bant, üç modlu seyahat router’ını duyurdu. Seyahat, iş ve konut için üç farklı ilişki modu sunan bu router’da 4G ve 5G taşınabilir paylaşım, açık WiFi modu (WISP), router modu, abonelik gerektirmeyen güvenlik ve çok sayıda VPN özelliği bulunuyor. 160 Mhz WiFi kanallarına takviye veren RAX57 Go ayrıyeten evvelki modellerden dört kat daha fazla sayıda, 70’e kadar aygıtı da destekleyebiliyor.

Sık seyahat edenler ekseriyetle WiFi kontağı bulamadıkları durumlarla karşılaşabilirler. RT-AX57 Go, WiFi temasını birden fazla aygıtla paylaşma imkanı veren taşınabilir erişim noktası özelliğiyle kolay ve inançlı temaslar sunuyor. Kullanıcılar ayrıyeten otel yahut havalimanı WiFi ağlarına bağlanabilecek aygıt sayısında limitlerle ve kıymetli ilişki fiyatlarıyla karşılaşabiliyorlar. RT-AX57 Go, kullanıcılara bir otel odasında, bir seyahat gemisinde, bir havalimanı terminalinde yahut kamp alanındaki bir karavanda bile basitçe özel WiFi ilişkileri kurma imkanı vererek bu zorlukların üstesinden geliyor.

Kullanıcılar seyahat ederken yahut evdeyken ASUS RT-AX57 Go’nun çok taraflı ilişki seçenekleri sayesinde her vakit ilişkide kalabiliyor. Her mod ister ana ister yedek internet kontağı olarak kusursuz bir tecrübe sunmak için geliştirildi.

Kullanıcılar router’ın USB WAN ilişki noktasına telefonlarını takarak 4G yahut 5G taşınabilir erişim noktası özelliğinden yararlanabiliyor. WiFi temasının yavaş yahut eksik olduğu kamp alanı yahut yoldaki otomobil üzere yerlerde bu sayede temas sağlanıyor. Kablosuz internet servis sağlayıcıyla herkese açık bir WiFi ağına bağlanıldığında ise kullanıcılar havalimanlarında yahut seyahat gemilerinde üstün güvenlikli özel erişim noktası oluşturabiliyor. RT-AX57 Go ayrıyeten büyük konutlardan küçük apartman dairelerine kadar her yerde klâsik bir router yahut erişim noktası olarak da kullanılabiliyor. AiMesh dayanağı sayesinde kullanıcılar ağ sistemine uyumlu router’lar ekleyerek WiFi kapsama alanını basitçe genişletebiliyor, güçlü ve gelişmiş özelliklerle kusursuz sirkülasyonun tadını çıkarıyor. Bunların tümü kullanıcı dostu ASUS Router taşınabilir uygulamayla süratle kurulup yönetilebiliyor.

ASUS RT-AX57 Go, kullanıcıların ASUS’tan beklediği güvenlik özellikleriyle dolu halde geliyor. Bunlardan biri, aygıtları ve şahsî bilgileri internet tehditlerine karşı kapsamlı bir biçimde koruyan, abonelik gerektirmeden kullanılan Trend Micro™ dayanaklı AiProtection Classic. Güvenlik Taraması özelliği ise kullanıcıların tek tıkla ağ bütünlüklerini denetim etmelerini sağlıyor, potansiyel meseleleri teşhis ederek tahlilleri özet olarak sunuyor.

ASUS İnançlı Gezinti özelliği kişisel kullanıcılara yahut bir küme aygıta güvenlik filtreleriyle özelleştirilebilir muhafaza sunuyor ve çevrim içi hareketleri inançlı hale getiriyor. Çocuklara internet üzerinde ekstra muhafaza da sağlayan bu filtreler ziyanlı içeriklerin, reklamların ve arama motorlarındaki hassas içeriklerin engellenmesine yardımcı oluyor.

Kullanıcılar ayrıyeten yeni yahut bilinmedik aygıtlar bağlandığında bilgilendiriliyor ve muhakkak bir kullanıcı profiline bilinmeyen bir erişim olduğunda yahut yeni bir küme aygıt bağlandığında bunu engellemek için harekete geçebiliyor. Gerçek vakitli internet trafiği ve router port irtibat teşhisleri üzere temel ağ bilgilerini de net bilgiler veren kullanışlı görsel içeriklerden bir bakışta görmek de mümkün.

ASUS RT-AX57 Go ayrıyeten kapsamlı VPN özellikleri de sunuyor. Bunlar ortasında WireGuard® ve OpenVPN üzere tanınan VPN protokollerine takviye de yer alıyor. Surfshark da dahil olmak üzere 30’dan fazla VPN servis sağlayıcıya verilen dayanak ile kullanıcılar kendi özel gereksinimlerine en uygun servisi seçme esnekliğine kavuşuyor. ASUS Instant Guard taşınabilir uygulaması da herkese açık WiFi kontakları üzerinden tek dokunuşla VPN erişimi sağlıyor. Siteler ortası VPN’leri de destekleyen bu uygulama, küçük ve orta uzunluk işletmelerin saklılığa ve güvenliğe öncelik vermesine imkan tanıyor.

ASUS RT-AX57 Go sahip olduğu stant ile masaya basitçe yerleştirilebiliyor. Ayrıyeten duvar montajı dayanağı ile dar yerlerde yerleşim seçeneği sunan eserde bir de taşıma kordonu takılabilen delik yer alıyor. RT-AX57 Go işletmeler için özelleştirilebilen konuk portallarını destekliyor. Böylelikle markayı içeren görsellerle fiyatsız WiFi sunmak ve müşteri etkileşimini artırmak için gayeli yönlendirmeler sunmak mümkün oluyor. Aygıtın yanındaki tek tıklamalı kayar anahtar ile kullanıcılar evvelce yapılandırdıkları VPN irtibatını çarçabuk etkinleştirebiliyor, WiFi veye LED ışık ortasında geçiş yapabiliyor yahut çeşitli özel fonksiyonları çalıştırabiliyor.

Antenler 5 x dahili anten
Çalışma Frekansı 2,4GHz, 5GHz
WiFi Data Hızları 802.11a/g: 54 Mbps’e kadar

802.11b: 11 Mbps’e kadar

802.11n (64 QAM) : 450 Mbps’e kadar

802.11ac (256 QAM) : 1733 Mbps’e kadar

802.11ax (2,4 GHz): 574 Mbps’e kadar

802.11ax (5 GHz): 2402 Mbps’e kadar

Ağ Standartları IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac,

IEEE 802.11ax, IPv4, IPv6

CPU 1,3 GHz iki çekirdekli SoC
Bellek 128 MB Flash, 512 MB DDR4 RAM
Giriş Çıkışlar 1 x 1 Gbps WAN temas noktası

1 x 1 Gbps LAN irtibat noktası

1 x USB 3.2 Gen 1 girişi

USB-C DC-IN

Düğmeler Sıfırlama düğmesi, kaydırmalı anahtar
DC Güç Adaptörü AC giriş: 100~240 V (50~60 Hz)

DC çıkış: 9 V, en yüksek 2A akım

Paket İçeriği RT-AX57 Go WiFi 6 seyahat router’ı

RJ-45 kablosu

Stant

Bez çanta

Güç adaptörü

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Garanti kartı

Boyutlar ve Ağırlık 120 x 120 x 21,5 mm / 200 g

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)