Dokunmatik ekranlı Apple AirPods Pro geliyor!

Teknolojik yenilik konusunda her vakit öncü olan Apple, tanınan AirPods Pro kutusunun potansiyel bir tekrar dizaynını açıklayan bir patent başvurusu yayınladı. Önerilen dizaynda, kullanıcıların Apple Music, Apple TV+, Maps üzere çeşitli uygulamalarla etkileşimde bulunmasına imkan tanıyan bir dokunmatik ekran yer alıyor. Bu eklenen fonksiyonellik, aygıtlarının tesirliliğini, verimliliğini ve kullanıcı memnuniyetini artırmayı amaçlıyor.

Yeni patentli tasarım, AirPods kutusunu küçük bir dokunmatik ekrana dönüştürerek kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi hedefliyor. Bu dizaynda, kulaklık kutusu, grafik kullanıcı arayüzü (GUI), bir yahut daha fazla işlemci, bellek ve birden fazla fonksiyonu yerine getirmek için bir yahut daha fazla modül yahut talimat seti içeriyor. Kullanıcı, Apple Pencil ile yahut dokunmatik yüzeydeki parmak temasları ve hareketlerle GUI ile etkileşime girebilir.

Apple’ın vizyonu, kullanıcılara AirPods kılıfından direkt temel uygulama ve hizmetlere erişim imkanı sunarak problemsiz bir tecrübe sağlamaktır. Ekranlar, dokunmatik hassas yüzeyler, dokunsal çıktı üreteçleri, aygıt yönelim sensörleri ve ses sistemlerinin entegrasyonu, kullanıcılar için sezgisel ve verimli bir arayüz oluşturmayı amaçlamaktadır.

Dokunmatik ekranlı Apple AirPods Pro geliyor!

Patent başvurusu, AirPods kılıfındaki dokunmatik ekranın, Apple Music, Apple TV+, Maps, Weather ve Audio Books üzere uygulamaları kullanarak çeşitli senaryoları gösteren geniş bir patent figürü yelpazesi içermektedir. Bu figürler, AirPods kılıfındaki dokunmatik ekranın potansiyel esnekliğini ve kullanıcılara daha uygun ve keyifli bir tecrübe sunma fırsatını ortaya koymaktadır.

Apple’ın sesli asistanı Siri de dizayna dahil edilmiş ve bir uygulama yahut hizmetle ilgili olarak kullanıcılarla bağlantı ve etkileşimi kolaylaştırmak için kullanılmış. Siri, patent figürlerinde pembe baloncuklarla temsil edilerek, kullanıcıları dokunmatik ekran arayüzü boyunca yönlendirmek için rol alabilecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)