Elgato, HDMI 2.1 Takviyeli 4K X ve 4K Pro İmaj Yakalama Kartlarını Tanıttı

Elgato, HDMI 2.1 teknolojisi özelliklerini destekleyen 4K X ve 4K Pro adlı imaj yakalama kartlarını duyurdu. 4K X ve 4K Pro, gerçek HDR10 dayanağı, USB 3.2 kontağı ve VRR sunarken 144 FPS’de 4K oyun kaydedebiliyor.

Elgator 4K X yeni USB-C kontaklı iPad modelleriyle de çalışıyor. Elgato ve ana şirket Corsair’e nazaran bu, bir imaj yakalama kartının iPad’ler için dayanak sunduğu birinci sefer. Eser, hem Windows hem de Mac bilgisayarlarla uyumluyken 144 FPS’de 4K oyun yakalayabiliyor. Öte yandan, bu ölçümleri destekleyen bir ekrana gereksiniminiz var. Yoksa 120 FPS’de 4K çekim yapabilirsiniz.

Elgato 4K Pro Özellikleri

Elgato 4K Pro daha da ileri giderek 4K X tarafından sağlanan tüm özelliklere 8K ve 60 FPS dayanağı ekliyor. Elgato, bu kartın “üst seviye tek yahut çift bilgisayar kurulumunuzu canlı yayın yapan bir güç merkezine” dönüştüreceğini argüman etmiş.

Bu gayeyle 4K Pro, 4K’da 240 FPS’ye kadar düşük gecikmeli geçiş dayanağı sunarken 1080p ve 240 FPS’de 4K içerik yakalıyor. Kart tıpkı vakitte şirketin Multi App aracıyla da entegre olarak, birebir anda birden fazla uygulamaya yakalama akışları göndermenize imkan tanıyor. Böylelikle Elgato, OBS, Discord ve Zoom’da eş vakitli yayın yaparken ham oyun kaydetmenin bir örneğini veriyor. 4K Pro sadece PCIe 2.0 x4 kontağı aracılığıyla Windows makineleriyle uyumlu.

Her iki kart da OBS Studio, Twitch Studio, Streamlabs Desktop, vMix ve öbürleri dahil olmak üzere en tanınan yayın uygulamalarıyla çalışabiliyor. Ayrıyeten, Adobe Premiere, Vegas Pro ve ilgili yazılımlarda düzenleme için içeriği AAF belgeleri olarak dışa aktaran şirketin yakalama idaresi uygulamasına da erişebilirsiniz.

Görüntü yakalama kartlarının her ikisi de yurt dışında piyasaya çıkmış durumda. Taşınabilir 4K X, 230 dolar fiyat etiketi taşırken PCIe ilişkili 4K Pro ise 280 dolar.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)