Firefox 120.0.1 Yavaş Başlangıç ve Daha Fazla Sorunu Düzeltiyor

Mozilla tarafından Firefox 120.0.1 sürümü yayınlandı. Güncelleme, başlangıç sırasındaki yavaşlamaya neden olan bir yanılgıyı düzeltiyor. Şirket, sorunun önbelleğe alınan kota bilgilerinin optimum olmayan kullanımından kaynaklandığını açıklamış. Bu kusur Windows’ta olsa da Mozilla ayrıyeten Linux’ta da yavaş başlatma kusurunun düzeltildiğini söz ediyor.

Ek olarak, Google Haritalar üzere muhakkak web sitelerindeki %100 CPU kullanım yanlışı da düzeltiyor. Bunun GCC ile derlenmiş kodla ilgili bir çakışmayla ilgili olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte YouTube görüntülerinin kodunu çözerken yeşil ekrana neden olan bir donanım hızlandırma kusurunun giderildiği de belirtilmiş. Görüntü ile ilgili bir diğer sorun da,bir görüntüyü tam ekran modunda görüntülerken durum çubuğunun hala görünür olmasıyla tahlile kavuşturuldu.

  • Kalıcı başlangıç yavaşlamalarına neden olan bir kusur düzeltildi. (hata 1867095)
  • Google Haritalar üzere sitelerde %100 CPU kullanımına neden olan bir sorun düzeltildi. (hata 1866409)
  • Donanım hızlandırma etkinleştirildiğinde YouTube görüntülerinin yeşil ekran göstermesine neden olan bir sorun giderildi. (hata 1865928)
  • Tam ekran görüntü görüntülerken durum çubuğunun hala görünür olmasına neden olan bir sorun düzeltildi. (hata 1853896)
  • 4KB’den farklı sayfa boyutlarına sahip birtakım aarch64 sistemlerinde Linux kullanıcılarını etkileyen bir başlangıç çökmesi düzeltildi. (hata 1866025)

En son Mozilla Firefox sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)