Google, Android İçin Yeni Özellikler Sunan Büyük Bir Güncelleme Duyurdu

Google tarafından Android telefonlar ve tabletler, Wear OS akıllı saatler ve Google TV aygıtlar için 11 yeni özellik ve güncelleme sunacağını duyurdu. Bunlara Google İletiler uygulamasını kullanmanın yesyeni yolları da dahil.

Güncelleme yüklü olarak mesajlaşmanın güzelleştirilmesine odaklanıyor. Emoji Kitchen’ın en son güncellemesi, insanların iki emojiyi arkadaşlarıyla ileti yahut Snapchat snap’leri olarak paylaşabilecekleri birleşik çıkartmalar halinde tekrar karıştırmalarına imkan tanıyacak. Kullanıcılar, sohbet başlatmak için kamera ve hayret verici yüz üzere en sevdikleri emojileri birleştirebilir.

Henüz beta sürümünde olan ve sesinizi tahlil edip sesli bildirilere karşılık gelen bir art plan ve emoji teması ekleyen “Sesli Ruh Halleri” de öne çıkan özelliklerden birisi. “Tepki Efektleri”, ferdi bildirilere büyük animasyonlu emojilerle reaksiyon vermenizi sağlayan öbür bir beta özellik.

Güncelleme sonrasında akıllı telefon kullanıcıları akıllı meskenleri üzerinde direkt bileklerinden daha fazla denetim sahibi oluyor. Google, Asistan rutinlerini Wear OS’ye getirerek kullanıcıların saatlerine “işe gidip gelme” rutinini başlatmasını söyleyerek gezinme yahut gündemlerini denetim etme üzere eller hür vazifelere başlamalarına imkan tanıyor. Ek olarak saatleri kullanarak akıllı aygıtları, ışık kümelerini, konut durumunu ve rutinlerini yönetmek mümkün oluyor. “Bir Bakışta Asistan” araç kutusu hava durumu, etkinlikler ve seyahat güncellemeleri üzere kıymetli bilgileri birleştiriyor.

Güncelleme, daha fazla kişinin çağrıyı duyamasalar bile tam olarak katılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. TalkBack’teki yapay zeka takviyeli manzara açıklamaları, görme engelli ve az gören kullanıcıların yüksek sesle okunan fotoğrafları daha yeterli anlamalarına yardımcı olacak. Telefon görüşmelerindeki Canlı Altyazılar ise davet alıcılarının metinle cevap vermesine imkan tanırken ek lisanları de destekleyecek.

Güvenlik ve erişilebilirlik için de geliştirmeler kelam konusu. Kullanıcılar, muhakkak web siteleri ve uygulamalarda şifresiz oturum açmak için özel PIN’ler ayarlayabilecek.

Google TV’ye de 10’dan fazla yeni fiyatsız yayın kanalı eklenerek kullanıcılara sunulan fiyatsız cümbüş seçenekleri genişletiliyor. Yeni kanallar, hizmetin abonelik gerektirmeden sinemalar, TV dizileri, spor programları, haberler ve daha fazlasını sunan 100’den fazla fiyatsız kanaldan oluşan mevcut listesine katılıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)