Google Arka Selfie 2 Yapay Zeka İle Güçlendi

Google Arts & Culture tarafından kullanıcıların öz çekimlerini ünlü sanat yapıtlarına eklemek için yapay zekayı kullanan Arka Selfie 2 isimli yükseltilmiş bir versiyonu tanıtıldı. Yeni tecrübe, insanların kendilerini 25’ten fazla tarihi ve kültürel stilde tasvir edildiğini görmelerine imkan tanıyor ve sistemli olarak yenileri de ekleniyor.

En son sürüm, özgün Sanat Selfie’si üzere fotoğraf arşivlerinde yalnızca emsal eşleşmeler bulmak yerine, öz çekimleri dönüştürmek için üretken yapay zekayı kullanıyor. Kullanıcılar, Everest Dağı’ndaki bir kaşif yahut zırhlı bir ortaçağ şövalyesi üzere bir tarz seçebiliyorlar. Google’a nazaran fotoğrafları tahlil ediliyor ve saniyeler içinde seçilen bağlamda detaylı yeni bir görsel seti halinde harmanlanıyor.

Yaratıcı bir görsel remiksin yanı sıra Arka Selfie 2 her tarz için eğitici bir bağlam sağlıyor. Sanatsal hareketler, tarihi devirler yahut ilham kaynağı olan yerler hakkındaki gerçekler görüntüleniyor. Kullanıcılar, Google Arts & Culture iş ortaklarının sunduğu ek öyküleri, yapıtları ve kültürel keşifleri keşfetmek için tıklayabiliyor.

Güncellenen tecrübe, oyun yoluyla öğrenmeyi teşvik etmek için tasarlanmış durumda. Google, kullanıcıların sanat tarihine derin bir ilgi duyması ya da yalnızca farklı kültürleri deneyimlemek istemesi durumunda, Arka Selfie 2’nin etkileşimli kültürel keşif sunduğunu söylüyor.

Art Selfie 2, birebir vakitte üretken yapay zekadan da yararlanan Google’ın Arka Remix özelliğine katılıyor. Her iki araç da kullanıcılara teknoloji aracılığıyla dünyanın yaratıcı çalışmaları ve tarihiyle etkileşim kurmanın yeni yollarını sunuyor.

Art Selfie 2 artık Google Arts & Culture uygulaması aracılığıyla Android ve iOS platformları için mevcut.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)