HAWKED 2024 Yol Haritası Yayınlandı

Yayıncı The 4 Winds Entertainment ve Geliştirici MY.GAMES, HAWKED’u her sayıda geliştirip daha âlâ hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Her sayı için özel ve nitelikli sürprizlerle oyun severlerin karşısına çıkmayı planlayan HAWKED Geliştirici Grubu, haydutların HAWKED’a olan bağı ve inancını ödüllendirmek ve haydut cümbüşünü birlikte kutlamak için 2024 planları için ince eledi, sık dokudu. #0.

Sayı ile çıkan HAWKED macerası Açık Beta ile başlamış, oyun ilerledikçe yayınlanacak yeni Sayılar oyunun öyküsünü geliştirip beraberinde büyük, dönemlik içerik güncellemeleri getireceği duyurulmuştu. Bugün duyurulan Mağaza yenilikleri ile HAWKED tüm haydutlarını Türk kültüründen esinlenerek tasarlanan Zeybek dünyasına davet ediyor. Şimdi ayrıntılar detaylı olarak paylaşılmasa da 2024 Yol Haritasının haydutları heyecanlandıracağı kesin! Pekala 12 aylık macerada haydutları neler bekliyor?

HAWKED, 2024’ün birinci çeyreğinde Windows PC (Steam ve MY.GAMES Launcher), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Nvidia GeForce Now platformlarında dünya çapında çıkış yapacak ve şimdilik Xbox One’da yayınlanmayacak. Öteki platformlardaki oyuncularla birebir düzeyde, sağlam bir tecrübe sağlamak için Xbox One üzerinde daha ayrıntılı çalışmak istiyoruz ve daha fazla vakte gereksinimimiz var. Bunu gerçekleştirebileceğimizden emin olduğumuz anda yeni bir tarih açıklayacağız. Xbox’taki Haydutlar, şimdiden sabrınız için teşekkür ederiz. Çıkış tarihine kadar gerçekleşecek öteki tüm yama ve bakımların akabinde oyuna Birinci Gün güncellemesi de gelecek. Bu sayı yeni öykü ve misyonlarla tam gaz devam edecek. Böylelikle tüm platformlardaki oyuncular Sürgünada’yı diledikleri üzere keşfedebilecek ve Haydut Bileti’ndeki mükafatları alabilecek. Bunun yanı sıra oyun çıkmadan evvel, Şubat ayında, Ay Festivali’ni kutlayabileceğiniz özel bir aktifliğe katılma bahtınız da olacak.

1. Sayı boyunca HAWKED’u sizden gelen geribildirimler doğrultusunda güzelleştirmeye de devam edeceğiz. Geliştiricilerimizden biri baştan aşağı arayüz yenilemesi, oyuncu hareketi güncellemesi ve birçok tecrübe güzelleştirmesini içeren büyük bir proje üzerinde çalışıyor.

#2. Sayı

VEKTR kimdir yahut nedir? İpucu için aşağıdaki görüntüyü izlemeyi unutmayın. Bu bahisle ilgili şimdilik daha fazlasını söyleyemesek de kullanabileceğiniz yepisyeni silahların, Sürgünada’da gidebileceğiniz tuhaf yerlerin ve karşılaşacağınız yeni düşmanların sizi beklediğine emin olabilirsiniz!

Ayrıca 2. Sayı daha rekabetçi bir meta ve oynanış arayan pek çok Haydut’un istediği Dereceli PvP’yi de beraberinde getirecek Bu yenilik yakın vakitte 1. Sayı’da eklenen Kontratlar üzere işleyecek. Son olarak koleksiyoncular için de müsabakaları ve koleksiyon eşyalarını takip edebileceğiniz bir Kodeks de ekleyeceğiz.

2. Sayı’da oyunu daha fazla platforma da taşımayı amaçlıyoruz. Oyunu Steam Deck’le uyumlu hale getirerek oyunculara istedikleri yerde Sürgünada’yı ziyaret edebilme imkânı sağlayabileceğiz. Oyunu Epic Games Store ve Windows Store’a da ekleyerek PC’deki oyunculara daha fazla platform seçeneği sunacağız.

#3. Sayı

Sürgünada, 3. Sayı’da Periferi’ye giriyor. Bu güncelleme ile yeni öyküler, yerler, düşmanlar, silahlar ve diğer dünyadan gelen bir NPC sizi bekliyor.

Ayrıca Üretim ve Kara Borsa üzere yeni birkaç özellik de geliyor. Üretim özelliğiyle ilgili daha fazla bilgiyi güncellemenin çıkışına yakın bir tarihte paylaşacağız. Kara Borsa, size oyunu oynayarak elde ettiğiniz ve satın alınması mümkün olmayan Mucizyum üzere bedelli kaynaklarla çok ilgi gören eşyaları satın almak için yeni bir yol sunacak.

#4. Sayı

Bu sayının çıkışından evvel HAWKED’a birkaç Sayı’yı bir ortaya toplayan Kitap isimli kapsamlı öykü paketleri gelecek. Örneğin 1. Kitap, 4. Sayı’yla son bulacak ve akabinde 2. Kitap 1. Sayı başlayacak. Elbette bu kitap sona ererken çok acayip ve büyük bir olay gerçekleşecek!

Bu sayıda sizi çok kapsamlı kıssalar, yeni dünya haritasına birinci bakış, Periferi Teknolojisi’ni kullanma imkânı, hudutlu vadeli büyük bir aktiflik ve ilerleyen vakitlerde açıklayacağımız daha pek çok yenilik bekliyor olacak.

Kendine biraz Zeybek Havası katmanın vakti geldi.

Mağazaya gitmek için Fevriâlem’in alt güvertesine uğra ve GE-0 ile sohbet et ya da taraf menüsüne eriş. Yeni kozmetiklere göz at ve Zeybek havasına katıl!

Türk kültüründen esinlenerek tasarlanan ve 5 Şubat’a kadar mağazadan erişilebilecek yeni Uçuş Tahtası, İfade, Volta, Dolap ve Renk Paletine göz at!

Zeybek Süzülüşü (180 GE-0 Jetonu)

Geleneksel kilimleri andıran bu Uçuş Tahtası ile Sürgünada’da mekik doku.

Zeybek Dansı (150 GE-0 Jetonu)

Bu ikonik sözle bir kartal üzere süzül.

Anadolu (150 GE-0 Jetonu)

Bu Voltayla güzel adımlar at, kem gözlerden korun.

Ege Odunu Dolap (75 GE-0 Jetonu)

Bu Dolap o kadar sağlam ki tüm Ege’yi içine saklayabilir.

Renkli Zeybek (30 GE-0 Jetonu)

Kıyafetlerine Zeybek havası kat.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)