HP Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Serdar Urçar Oldu

HP, Serdar Urçar’ın, 20 Kasım’dan itibaren HP Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu. Serdar Urçar, Orta ve Doğu Avrupa HP Kanal Lideri olarak yeni bir misyon üstlenen ve Avrupa kanal operasyonlarının geliştirilmesine odaklanacak olan Emre Alaman’ı takiben misyona başlayacak. Urçar, HP’nin kilit kesimleri olan şahsî sistemler, yeni hibrit dünyaya yönelik baskı, endüstriyel grafik ve 3D baskı bölümlerini yönetmek ve büyütmekten sorumlu olacak ve birebir vakitte Türkiye’deki ESG faaliyetlerini yönlendirmeye yük verecek.

Serdar Urçar 2020 yılından bu yana CEO olarak vazife yaptığı Comodif’in akabinde HP’ye katılıyor. Urçar daha evvel Netaş ve Index Grup’ta yönetici durumlarında bulunmuştu. Serdar Urçar ayrıyeten, 1997’den 2016’ya kadar Hewlett Packard Türkiye’de başarılı bir meslek sürdürmüş ve HP Türkiye’nin faaliyetlerini yönetmiş, akabinde da Bölge Yöneticisi olarak Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika’daki kanal satışlarından ve KOBİ segmentinden sorumlu olmuştu.

HP Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail’den sorumlu Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Aleksey Voronkov, duyuruyla ilgili olarak şunları söyledi: “Serdar Urçar son derece tecrübeli bir yönetici ve Türkiye’deki BT pazarı hakkında harika bir bilgiye sahip. HP’nin kültürünü ve tertibini çok güzel biliyor; kendisi iş stratejimiz ve sürdürülebilir kalkınma taahhüdümüzün hayata geçirilmesinde güçlü bir elçi olacak.”

Yeni vazifesi hakkında yorum yapan Serdar Urçar, “Teknoloji dalı süratle gelişiyor ve ben de hayatlarımızdaki bu dijital dönüşümün bir modülü olmaktan heyecan duyuyorum. HP’ye yine katılmak ve şirketin kendi ülkemdeki operasyonlarına liderlik etmek büyük bir ayrıcalık. Önümüzdeki fırsatlar için çok heyecanlıyım” dedi.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme kısmından sonra, Jean Monnet AB Ensititüsü’nden yüksek lisans derecesi alan Urçar, eşi ve iki kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)