İlgin gelişme; Apple değerli denen Vision Pro siparişlerine yetişemiyor

Apple’ın merakla beklenen yeni eseri Vision Pro, sonunda ön siparişe açıldı. Karma gerçeklik tecrübesi yaşamak isteyenler, 3.499 dolar ödeyerek siparişlerini verebilirler. Lakin, bir dezavantaj var: Apple, kulaklığın teslimat tarihini ertelemiş üzere görünüyor. İşte detaylar…

Vision Pro’nun ön siparişi, 2 Şubat‘ta ABD’de satışa sunulmadan evvel başlayacak. Lakin, yapılan tahlillere nazaran şirket, bu kulaklığın sonlu sayıda üretimini planlıyor. Bu da, eserin mağazalarda süratle tükenme ihtimalini gösteriyor. Kaçırmamak için Apple, Vision Pro için ön siparişleri açtı. Ön sipariş vermek için, boyut seçimi yapmak için Face ID sensörlerine muhtaçlık duyduğunuz iPhone yahut iPad’inizin hazır olması gerekiyor.

İlgin gelişme; Apple değerli denen Vision Pro siparişlerine yetişemiyor

Telefonunuz hazırsa, Apple’ın Vision Pro ön sipariş sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Akabinde, gördüğünüz fotoğraftaki üzere telefonunuzun kamera uygulamasını kullanarak QR kodunu tarayarak ilgili sayfaya erişin. Burada, Face ID’yi birinci kere kurarken kullandığınız yüz tanıma metoduyla başınızın ölçüsünü alabilirsiniz. Bu süreç sonrasında, gözlük takıp takmadığınız üzere birkaç soruyu yanıtlayarak ve depolama alanı seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

Ancak üstte belirttiğim üzere, her şey olumlu haberlerle hudutlu değil. Apple, resmi web sitesinde ön sipariş veren kullanıcılar için teslimat tarihini Mart ortası olarak gösteriyor. Mağazalara gönderilen eser sayısının ön siparişlere gönderilenlerden farklı olup olmadığı ise bilinmiyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, piyasaya sürülmesi planlanan 80,000 kulaklıkla hudutlu bir stok olduğunu bildirdi. Bu da süratli bir tükenme ihtimalini gösteriyor ve kimi mağazalar stok meselesiyle karşı karşıya kalabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)