Instagram, Takip İsteği Sebebi Ekleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram yakında sizi tanımayan bir kullanıcının hakkınızda fikir sahibi olabilmesi için takip isteği gönderirken bunun için bir sebep de eklemenize müsaade verecek üzere gözüküyor. Bu özellik, daha evvel de Instagram’ın geliştirme evresinde olduğu özellikleri ortaya çıkaran Alessandro Paluzzi tarafından rapor edildi.

Paluzzi tarafından paylaşılan özelliğin tez edilen bir ekran imgesi, Instagram’ın size çeşitli seçenekler ortasından seçim yapma seçeneği sunabileceğini öne sürüyor. Özelliğin açıklamasında “Takip isteğinize eklemek için bir neden seçin. Bu, kişinin sizin kim olduğunuzu bilmesine yardımcı olur” yazıyor.

Bu seçeneklerin ne olacağı yahut kullanıcılara özel bildiri ekleme seçeneğinin bulunup bulunmayacağı hakkında şu an için rastgele bir bilgi ise bulunmuyor. Bununla birlikte, özelliğin toplumsal ağın, kullanıcıları yabancılara karşı korumak için üzerinde çalıştığı bir değişiklik olduğu göze çarpıyor. Instagram, sizi takip etmeyen şahısların sadece bir Direkt İleti isteği gönderebilmesini sağlamak için bu ileti isteklerinin çalışma biçimini değiştirdi.

Şirket tıpkı vakitte uygulamada okundu bilgilerini devre dışı bırakma yeteneği üzerinde de çalışıyor. Instagram Lideri Adam Mosseri, Kasım ayında özelliği test etmeye başladıklarını ve yeni bir açma/kapatma düğmesinin kullanıcıların “Görüldü” durumlarını gizlemelerine imkan tanıyacağını duyurdu.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)