Intel, 13. Kuşak Intel Core Takviyeli Yeni vPro Platformunu Duyurdu

Intel bugün, 13. Kuşak Intel Core işlemciler serisinin tamamı tarafından desteklenen yeni Intel vPro platformunu tanıttı. İşletmeler için tasarlanan Intel vPro; en kapsamlı güvenlik, bilgisayar yenileme gereksinimi olan şirketler için gerekli donanımlar ve tüm çalışanlar için verimlilik artışı sunarak işletmelerin daima değişen muhtaçlıklarını karşılayacak. Geniş ticari portföy bu yıl Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, Fujitsu, Panasonic ve Samsung üzere iş ortaklarından 170’ten fazla dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve giriş iş istasyonu sunacak.

Intel’in yeni vPro platformu, silikonun derinliklerine yerleştirilmiş onlarca güvenlik özelliği ile kritik tehdit tedbire imkanını sunarak taarruz yüzeyini 4 yıllık bilgisayarlara kıyasla tahminen %70 oranında azaltmaya yardımcı oluyor. Yeni BT özellikli bellek şifrelemesi de Windows’ta sanallaştırma tabanlı güvenliği çığır açıcı bir düzeye taşıyacak. Müşteriler, Intel® Tehdit Algılama Teknolojisi ile donatılmış uç nokta algılama ve cevap (EDR) sağlayıcıları ile daha fazla seçeneğe sahip olacak ve en son tehditlerin daha yüksek aktiflikte algılanmasını sağlayacak. Tüm bunların yanı sıra fidye yazılımı ve yazılım tedarik zinciri hücumlarını tespit etmek için yerleşik donanım güvenliğine sahip tek işletme platformu olan Intel vPro, kesimdeki en kapsamlı güvenlik eserini teşkil ediyor.

Yeni vPro platformu; yeni Performans çekirdekleri, belli eserlerde daha Verimli çekirdekler, Intel Thread Director ile daha akıllı misyon sınıflandırması ve Intel Dynamic Tuning Teknolojisi ile daha yüksek güç verimliliğiyle hibrit bir mimari sunan 13. Kuşak Intel Core işlemcileri temel alıyor. Intel vPro aygıtları; Intel Wi-Fi 6E (Gig+), Thunderbolt 4 üzere başkan teknolojiler ve Intel Evo platformunun akıllı işbirliği üzere üstün tecrübelerle doğrulanmasıyla çağdaş kurumsal bilişim için optimize edildi.

13. Kuşak Intel Core taşıyan Intel vPro dizaynları için performans iyileştirmeleri şunları içeriyor:

  • 3 yaşındaki masaüstü bilgisayara kıyasla %65’e kadar daha süratli Windows uygulama performansı
  • Mevcut bir AMD masaüstüne nazaran çoklu misyonlarda %45’e kadar daha süratli içerik oluşturma
  • 3 yaşındaki taşınabilir bilgisayara kıyasla 2,3 kata kadar daha süratli Windows uygulama performansı
  • Mevcut bir AMD dizüstü bilgisayara kıyasla %40’a kadar daha süratli Windows uygulama performansı ve Apple M2’ye kıyasla %25’e kadar daha süratli kurumsal uygulama performansı
  • İşbirliği yaparken mevcut bir AMD dizüstü bilgisayara kıyasla %58’e kadar daha süratli rapor oluşturma

Intel vPro platformlarındaki 13. Kuşak Intel Core işlemciler; uç uygulama geliştiricileri için uçta sürece performansı, uzaktan aygıt yönetilebilirliği, güçlü güvenlik araçları ve datalarının gücünü ortaya çıkaracak çok daha fazla özellik sağlıyor. Bu işlemciler; perakende, bankacılık, konaklama, eğitim, sıhhat, üretim ve başka alanlardaki uygulamalar için ülkü tahlili teşkil ediyor.

Neden kıymetli? IDC’nin yakın tarihli bir raporuna nazaran, Intel tabanlı Windows PC’ler, öteki Windows PC’lere kıyasla PC ile ilgili kıymetli güvenlik olayları açısından %26 daha düşük riske taşıyor. Günümüzün iş ortamında, en yeni donanımlarla yenilenmek artık bir lüks değil, bir gereklilik. Her büyüklükteki şirketler; en son güvenlik tehditlerine karşı daha âlâ savunma yapmak, çalışan verimliliğini artırmak ve görüntü konferans üzere optimum tecrübeleri aktifleştirmek için çaba ediyor.

Intel teknolojileri, geçen yıl Intel vPro Enterprise ve Intel vPro Essentials’ın piyasaya sürülmesiyle kullanıcılar ve her ölçekten kuruluş için erişilebilir hâle geldi. Bugün, küçük ya da orta ölçekli bir işletme, büyük bir işletme, kamu dalı kuruluşu ya da akademik bir kurum, kendi eşsiz gereksinimleri için en yeterli bilişim temelini sunan hakikat Intel vPro yetenekleri setini edinebilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)