Katlanabilir Apple iPhone Ne Vakit Piyasaya Çıkacak?

Ortaya atılan son argümanlara nazaran birinci katlanabilir Apple iPhone modeli 2026 ve 2027 yılları ortasında piyasadaki yerini alabilir. The Elec‘in haberine nazaran Apple, 7 inç ila 8 inç ortasında olan katlanabilir ekranlı bir aygıt piyasaya sürmeyi planlıyor.

Cihazın katlanabilir ekranının 7 inç ila 8 inç civarında olacağını düşünürsek bunun büyük ihtimalle bir akıllı telefon olmasını bekleyebiliriz. Yani bu, Apple’ın katlanabilir ekrana sahip birinci aygıtı değil, birebir vakitte birinci katlanabilir iPhone’u da olabilir. Öte yandan The Elec, bu aygıtın bir tablet olduğu ve iPad mini’nin yerini alacağı istikametinde söylentilerin dolaştığını söylüyor.

Bildirildiğine nazaran LG Display ve Samsung Display, geçen yıl Apple’a boyutları 6 inç ile 7 inç ortasında değişen katlanabilir ekran panelleri sağladı. Bunu göz önünde bulundurursak şirket yakında çıkacak aygıtın katlanabilir ekranlarını tıpkı iki şirketten tedarik edebilir. Bu iki üreticinin ayrıyeten gelecek 11 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri için OLED paneller üretmeye başladığı da bildiriliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)