Kıymetli Adım: Paint, Yapay Zeka İmaj Oluşturma Özelliği Kazanıyor

Microsoft, birkaç hafta kadar öncesinde Paint uygulaması için tek tuşla imgelerden art planları kaldırma imkanı sağlayan yeni bir güncelleme duyurmuştu. Bu artık kolay kalan Paint için büyük bir adım oldu lakin Redmond devi daha büyük adımlar atacak üzere görünüyor: Büyük bir yapay zeka atağı gelebilir.

Yazılım üreticisi, bir metin açıklamasından gerçekçi manzaralar ve sanat yapıtları oluşturmamızı sağlayan yapay zeka teknolojilerini Paint’e getiriyor. “Cocreator” ismi verilen imaj oluşturucunun DALL-E ve Bing dayanaklı olarak çalışması bekleniyor.

  • En Âlâ Yapay Zeka Takviyeli Manzara Oluşturma Araçları

Ayrıntılar çok kısıtlı, lakin güncellenmiş uygulamadaki referanslardan biri Microsoft’un en yeni DALL-E modellerini kullandığını gösteriyor. Paint’teki ortak yaratıcı özelliği yüksek çözünürlüklü DALL-E imgeleri oluşturabilir. Bildiğiniz üzere, Bing Chat de yeniden DALL-E takviyeli olan Image Creator özelliğine sahip.

Paint’teki yeni “Cocreator” paneli web tabanlı yapay zeka algoritmalarıyla desteklenecek üzere görünüyor. Bu süreci biraz yavaşlatabilir, lakin sonuç olarak istenen sonuçlar bir biçimde kullanıcıya sunulacak. Paint uygulamasının güncellenmiş uygulama paketine ayrıntılı bakıldığında Microsoft’un OpenAI güvenlik tedbirlerini kullandığını gösteriyor. Bununla birlikte, uygulama tarafından oluşturulan rahatsız edici bir fotoğraf fark ettiğimizde bunu inançsız olarak işaretleyebileceğiz, Microsoft’a direkt geri bildirimde bulunabileceğiz.

Paint’in yapay zeka entegrasyonu dahili yapılarda test ediliyor ve önümüzdeki günlerde yahut haftalarda test kullanıcılarına sunulmasını bekliyoruz. Şirket ayrıyeten Surface etkinliğinde DALL-E ve Paint’teki başka özellikler hakkında yeni ayrıntılar verebilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)