MediaMarkt Türkiye, Zelzeleden Etkilenen Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Atölyesi Gerçekleştirdi

MediaMarkt, toplumsal sorumluluk şuuruyla hareket ederek, zelzele felaketinden etkilenen bölgelere uzun vadeli ve sürdürülebilir takviyeler sunmaya devam ediyor. Ekim ayında başlattığı ‘Eğitimle Daha İyiye’ projesinin bir modülü olarak, geçtiğimiz günlerde Taş Kağıt Makas Atölyesi kurucularından Ceyda Düvenci Gaziantep’te çocuklarla bir ortaya geldi. Ceyda Düvenci’nin çocuklara kitap okumasının akabinde, sarsıntıdan etkilenen çocuklar için takımında yer alan yaratıcı drama eğitmeni ile drama atölyesi düzenledi. Gaziantep’teki Tasarım Mucitleri Ateşböceği’nde gerçekleşen atölye, çocuklara kendilerini tabir etme, hislerini manaya ve paylaşma fırsatı sunarak, onlara sanatsal bir terapi ortamı sağladı.

MediaMarkt, ‘Eğitimle Daha İyiye’ projesi ile 1’i Düş Gezgini, 1’i Bilim, 2’si Bilişim ve Tasarım Mucitleri olmak üzere 4 adet tam donanımlı Ateşböceği eğitim tırında çocuklarla bir ortaya geliyor. Bilişim ve Tasarım Mucitleri Ateşböceğinde, çocuklar kodlama platformları ve robotik setlerle algoritmik düşünme, tasarım ve kodlama marifetlerini geliştirirken Düş Gezgini Ateşböceğinde, sanatsal bilgi ve maharetler ediniyor ve yaratıcılık, sorumluluk, kadro çalışması üzere ömür marifetlerini güçlendiriyor. Bilim Ateşböceğinde ise, ilkokul çocuklarına bilimin temelleri öğretilerek, bilimsel düşünme ve sorun çözme hünerleri kazandırılıyor.

‘Eğitimle Daha iyiye’ projesindeki her bir Ateşböceği, çocukların eğitimine ve şahsî gelişimine farklı istikametlerden katkı sağlayarak, onların toplumsal muvaffakiyete ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Ceyda Düvenci’nin liderliğinde gerçekleştirilen drama atölyesi, bu hedef doğrultusunda çocukların duygusal zekalarını ve söz marifetlerini geliştirmeye yönelik manalı bir adımı simgeliyor.

MediaMarkt Türkiye’nin sponsoru olduğu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) dört Ateşböceği eğitim tırı, önümüzdeki dört yıl içinde ikinci ve sekizinci sınıf aralığındaki 24 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)