MediaMarkt, Türkiye’deki Birinci Konsept Mağazası Tech Arena’nın Açılışını Gerçekleştirdi

MediaMarkt, Cumhuriyet’in 100. Yılı’nda Türkiye’deki büsbütün tecrübe odaklı yeni konsept mağazasının açılışını gerçekleştirdi. 29 Ekim’de açılışı yapılarak tüketicilerle buluşan mağaza, MediaMarkt’ın Türkiye’deki birinci Tech Arena konsept mağazası olarak dikkat çekiyor.

“Markaların ve Teknolojinin Evi” olarak konumlandırılan bu yeni konsept, tüketiciler ve markalar ortasında bir köprü misyonu üstlenerek her iki tarafa da eşsiz bir tecrübe sağlıyor. 6500 m2’lik alanıyla 19 farklı ünlü markanın butikleri ve satış alanındaki küçük tecrübe alanları ile en yeni teknolojileri ziyaretçiler ile buluşturan mağaza, tüketicilere eşsiz bir atmosferde teknoloji trendlerine dokunarak eserleri direkt deneyimleme imkanı sunuyor.

MediaMarkt Türkiye İcra Heyeti üyelerinin iştirakiyle gerçekleşen mağaza açılışında MediaMarkt Türkiye CEO’su Faruk Kocabaş: “Teknolojik gelişmelerin süratle devam ettiği bu çağda, MediaMarkt olarak bize düşen sorumluluğun şuurundayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünde, bu topraklarda bir birincisi gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. MediaMarkt olarak bugün dünyada7’inci, Türkiye’deki birinci konsept mağazamız olan Tech Arena’nın açılışını sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Tech Arena mağazamız, yalnızca bir alışveriş noktası değil, birebir vakitte teknolojiyi deneyimlemenin, öğrenmenin ve onunla büyümenin merkezi olacak” açıklamalarında bulundu.

MediaMarkt Türkiye Operasyondan Sorumlu İcra Heyeti Üyesi (COO) Hulusi Acar ise: “MediaMarkt olarak sorumluluklarımızın şuurundayız ve bu bedelleri benimseyerek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ülkemizi teknolojik gelişmelerin merkezi haline getirme misyonunu üstleniyoruz. Bu vizyonun bir kesimi olarak, bu manalı günde, tecrübe odaklı mağazamız Tech Arena’nın kapılarını açmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

6500m2 üzere çok büyük bir alanda konumlanan Tech Arena’da;

  • Daha rahat görünürlük için kısaltılmış raf yükseklikleri sunuluyor.
  • Markaların sahiplendiği ve en son yeniliklerini tüketicilere şahsen anlatabilecekleri butikler bulunuyor.
  • Tüm mağaza bir tecrübe alanı konseptinde hizmet veriyor.
  • Servis & Müşteri Hizmetlerine özel alanlar bulunuyor.
  • Müşterilerin Barista konseptiyle hazırlanan ve yalnızca kahve eserlerini inceleyebilecekleri değil tersine kahvelerini yudumlayıp keyifli vakit geçirebilecekleri özel bir kafeterya yer alıyor.
  • Mağaza içi daha aktif navigasyon için kolon kullanımına yer veriliyor.

Dünyadaki 7’nci, Türkiye’deki birinci konsept mağazasını açan MediaMarkt, Tech Arena mağazası ile odak noktasına müşteri tecrübesini alarak tüketicilere eşsiz bir alışveriş tecrübesi sunmayı, markaların bilinirliğini artırmayı, alanında ehil uzmanlara kolay ulaşım sağlanarak müşterilere en son teknolojileri göstermeyi ve eşsiz bir tecrübe yaşatmayı hedefliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)