Meta Reality Labs En Âlâ Çeyreğini Geçirdi

Meta‘nın artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve meta data kısmı olan Reality Labs, milyarlarca dolarlık kayıp vermeye devam etmesine karşın şimdiye kadarki en uygun çeyreğini geçirdi. Reality Labs, Quest başlıkları ve Ray-Ban Meta akıllı gözlükleri sayesinde 2023 yılının son çeyreğinde 1 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Gelirin 1 milyar doları aşması şirketin meta data kümesi için yeni bir kilometre taşı olsa da öngörülebilir gelecekte büyük kayıplar yaratmaya devam etmesi bekleniyor. Reality Labs çeyrekte 4,6 milyar dolar, 2023 yılında ise 16 milyar dolardan fazla ziyan etti. Meta CFO’su Susan Li, bu kayıpların “artırılmış gerçeklik/sanal gerçeklikte devam eden eser geliştirme gayretlerimiz nedeniyle yıldan yıla manalı bir halde artmasının” beklendiğini ve ekosistemlerini daha da büyütmek için yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Tatil alışveriş dönemini kapsayan dördüncü çeyrek, ekseriyetle gerçekliğin en iyiyi gösterdiği periyot oldu. Analistlerle yaptığı görüşme sırasında Mark Zuckerberg, şirketin akıllı gözlüklerinin bilhassa yeterli performans gösterdiğini öne sürdü ve Ray-Ban üreticisi EssilorLuxottica’nın yüksek talep nedeniyle her iki şirketin de beklediğinden daha fazla akıllı gözlük üretmeyi planladığını söyledi. Hem Quest 2 hem de Quest 3’ün düzgün performans gösterdiği belirtilirken Quest 3 ise “en tanınan karma gerçeklik cihazı” olarak nitelendirildi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)