Microsoft 365 Copilot, Windows Masaüstü Kullanıcılarına Geldi

Ocak ayında Microsoft, Microsoft 365 için Copilot hizmetlerinin artık büyük ve küçük tüm işletmeler için kullanılabilir olduğunu duyurdu. Artık ise şirket, Windows masaüstü kullanıcılarına da Microsoft 365 Copilot erişiminin sunulduğunu açıkladı.

Microsoft, hem Microsoft 365 için Copilot lisansı hem de Windows masaüstünde Copilot üretici yapay zeka asistanı açık olan işletmelerin ve kuruluşların Copilot kenar çubuğunda yeni bir geçiş görebileceklerini söyledi. Bu geçişler ise İş ve Web.

Microsoft, bu özelliğe ait yeni bir dayanak sayfasında şu açıklamayı yapıyor: “Windows’taki Copilot, sohbet sağlayıcı platformu olarak Microsoft Copilot’u, ticari data muhafazalı Copilot’u yahut Graph tabanlı sohbete sahip Copilot’u kullanabilir. Sohbet sağlayıcı platformu, Windows’ta Copilot’un kullanıcıyla irtibat kurmak için kullandığı temel hizmettir. Sohbet sağlayıcı platformu değerlidir zira kullanıcıların hassas bilgileri kopyalayıp sohbete yapıştırması mümkündür. Her sohbet sağlayıcı platformunun farklı kapalılık ve güvenlik müdafaaları vardır.”

Ticari data muhafazalı Copilot, tüm Microsoft 365 iş ve eğitim müşterileri için ek fiyat olmadan kullanılabiliyor. Bu noktada şirket ve kurum bilgilerinin korunduğunu ve sohbetlerin kaydedilmediğini belirtelim. Copilot bilgileri Microsoft’un büyük lisan modellerini eğitmek için de kullanılmıyor.

İş geçişi etkinleştirildiğinde, Graph tabanlı sohbet ile Copilot destekleniyor: “Graph tabanlı sohbet ile kullanıcı dokümanları, e-postalar, takvim, sohbetler, toplantılar ve şahıslar üzere Microsoft Graph bilgilerinize inançlı bir halde bağlı olarak içerik taslağı oluşturabilir ve sorulara karşılık alabilirsiniz.”

Bu özellik, Microsoft 365 kullanıcıları için Microsoft 365 için Copilot aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)