Microsoft Clipchamp, Ses Kaydı ve Metinden Konuşmaya Düzenleme İyileştirmeleri Kazanıyor

Office Insider blogu, Microsoft Clipchamp kullanıcılarına sunulan ses kaydı ve metinden konuşmaya düzenleme iyileştirmeleri üzere yeni ses özelliklerini duyurdu.

Öncelikle ses kaydı yeniliği, kullanıcının görüntülerine bir ses kaydı eklemesine imkan tanıyor. Kullanıcılar uygulamanın Kaydet ve Oluştur sekmesindeki Ses seçeneğine tıklayarak 30 dakikaya kadar uzunluktaki ses kliplerini kaydetmeye başlayabiliyorlar. Kayıt tamamlandıktan sonra ise uygulamanın vakit çizelgesinde düzenlemeler yapılabiliyor. Bu özellik tüm ferdî hesap kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Clipchamp ayrıyeten, metinden sese özelliğinde de kimi iyileştirmelere sahip. Artık bir metinden konuşmaya modül öğesi eklenebiliyor ve akabinde özellik panelinden lisanı, sesi, duyguyu, perdeyi değiştirilebiliyor ve senaryoyu düzenleyebiliyorsunuz.

Ek olarak uygulama, kullanıcıların metinden konuşmaya sesin suratını değiştirmesine de imkan tanıyor. Bu özellik artık tüm kişisel Clipchamp hesapları için mevcut ve ticari hesaplar için de kullanıma sunulmaya başlandı.

Microsoft, sessiz kaldırma ismi verilen yeni bir Clipchamp ses özelliğini de açıkladı. İçinde uzun müddet ses olmayan bir ses kesiminiz varsa, bu özellik kesiminizin bu sessiz kısımlarının bir kısmını yahut tamamını otomatik olarak kaldırıyor. Bu, Şubat ayının ilerleyen günlerinde ferdî Clipchamp hesapları için herkese açık bir ön izleme olarak sunulacak. Özellik, herkese açık ön izleme test devrinden çıktığında yalnızca Clipchamp Premium aboneleri için kullanılabilir olacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)