Microsoft Copilot Pro Performans Problemleri Yaşıyor

Microsoft tarafından geçtiğimiz hafta kullanıcılara daha yeterli performans ve gelişmiş yapay zeka özellikleri vaat eden fiyatlı abonelik hizmeti Copilot Pro duyurulmuştu. Öte yandan, Microsoft’un ChatGPT Plus alternatifi Copilot Pro çeşitli performans sıkıntıları ile karşı karşıya. Twitter’daki kullanıcıların Copilot Pro’nun yavaş olduğunu ve gecikmeler yaşadığını belirtmesi nedeniyle hizmet problemli bir başlangıç yapmış üzere görünüyor.

Copilot Pro lansmanı sırasında Microsoft, aboneliğin kullanıcılara GPT-4 Turbo’ya erişim sunacağını ve bunun da ağır saatlerde bile öncelikli erişim ve daha uygun performans sunacağını belirtti fakat görünen o ki şirket bu kelamını yerine getiremiyor.

Microsoft Reklamcılık ve Web Hizmetleri Lideri Mikhail Parakhin daha sonra sunucu tarafında rastgele bir sorun yahut gecikme olmadığını söyledi ve pil tasarrufu için performansı düşüren web tarayıcısındaki verimlilik modunun kapatılmasını önerdi. Ek olarak Parakhin, Microsoft’un uygulama güncellemelerini ve ilgili şirketlerden mağaza onaylarını tamamlama sürecinde olması nedeniyle Copilot Pro’nun Android yahut iOS’ta mevcut olmadığını da belirtti.

Copilot Pro hala yeni olsa da Microsoft’un ChatGPT Plus sürümü Office uygulamalarıyla kusursuz entegrasyonunun yanı sıra DALL-E tabanlı manzara oluşturma aracına erişim sayesinde daha güzel bir tecrübe sunuyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)