Microsoft, Samsung ve Cisco Teams Dayanaklı 105 İnçlik 5K Ekran İçin İş Birliği Yapıyor

Microsoft, Teams çevrimiçi konferans yazılımı için güncellemeler yapmanın yanı sıra kameralar, hoparlörler, ekranlar ve Teams kullanan öbür eserleri geliştiren bir dizi üçüncü taraf aygıt üreticisini de destekliyor. Bunun son meyvesi ise Microsoft, Samsung ve Cisco iş birliğindeki Teams takviyeli 105 inçlik bir 5K ekran.

Bu hafta hem Cisco hem de Samsung, Samsung’un devasa ekranıyla birlikte Cisco kameralar ve hoparlör sistemlerini kullanan yeni bir Teams tecrübesi sunmak için Microsoft ile iş birliği yaptıklarını duyurdu.

Cisco basın açıklamasında, işletmelere birden fazla 80 MP kameraya (EQ modeli için üç ve EQX için dört) erişim sunan Cisco Room Kit EQ ve Room Kit EQX eserlerinin, Samsung’un yeni duyurulan 105 inç Smart Signage 5K ekranının yanı sıra Samsung’un daha evvel mevcut olan 4K Smart Signage ekranlarına da bağlanabileceği belirtiyor.

Cisco, bu eserlerin genel olarak Microsoft Teams Rooms yazılımıyla, özelde ise orta ve büyük işletmelere daha yeterli görüntü konferans özellikleri sunmak için Front Row nizamıyla kullanılabileceğini belirtiyor.

Samsung ise basın açıklamasında yeni 5K 105 inç ekran hakkında daha fazla bilgi sunuyor: “Cisco’nun RoomOS takviyeli sistemleri üzere Microsoft Teams sertifikalı görüntü konferans aygıtlarını bağlarken, QPD-5K modelinin 21:9 en uzunluk oranı, Microsoft Teams Odaları için kapsayıcı bir toplantı nizamı olan Front Row tecrübesini optimize eder. İster uzaktan ister şahsen katılsın, tüm iştirakçilerin kendilerini eşit derecede mevcut hissetmelerini ve tartışmaya dahil olmalarını sağlar.”

Yeni ekran tıpkı vakitte birden fazla pencereyi de destekleyerek işletmelerin, eğitimcilerin ve kuruluşların bir toplantıda daha fazla bilgi görüntüleyebilmesini sağlıyor.

Samsung 105 inç QPD-5K ekranın fiyatı ise şimdi meçhul. Öte yandan Cisco, Samsung’un mevcut 4K akıllı ekranlarıyla entegre Cisco Room Kit EQ ve Room Kit EQX sistemlerinin artık işletmeler için mevcut olduğunu söylüyor. Yeni Samsung 5K 105 inç ekran takviyesi, Cisco Room Kit EQ ve Room Kit EQX web kameralarına ve sistemlerine Mart ayında eklenecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)