Microsoft, Windows 11 24H2 Sürümünü Doğruladı

Windows 11’in bu yıl iki değerli güncelleme alması bekleniyor. Birkaç kıymetli güzelleştirme içeren Moment 5 güncellemesinin Şubat ayının sonlarında yahut mart ayında geleceği düşünülüyor. Daha büyük bir özellik güncellemesinin ise 2024’ün ikinci yarısında gelmesi planlanıyor.

Yeni Windows 11 sürümü hakkında konuşmak için şimdi çok erken. Lakin gelecek bu sürümün referanslarını Microsoft’un resmi dokümanlarında görmek mümkün. Kullanıcılar, Microsoft Learn web sitesinin, uygulama geliştiricilerin sistemdeki her aygıt şoförü için yükleme adresini almasına imkan tanıyan, EnumDeviceDrivers fonksiyonunu açıklayan bir sayfada Windows 11 sürüm 24H2’den bahsedildiğini fark etti.

Microsoft, EnumDeviceDriver makalesini 29 Ocak 2024’te yayınlamıştı. Bu sebeple 24H2 sürümünden bahsedilmesinin bir yazım yanılgısı olması pek muhtemel değil. Windows sürümleri bir yarım yıl olarak isimlendiriliyor. Bu nedenle 2024’ün ikinci yarısında yayınlanacak Windows 11 büyük bir özellik güncellemesinin 24H2 olması epeyce mümkün.

Ayrıca söylentilere nazaran Microsoft, Windows 11’in 24H2 sürümünü, yapay zekaya ve AMD, Intel ve Qualcomm’un en yeni işlemcilerindeki sinirsel süreç üniteleri üzere özel donanımlara dayanan birçok yeni özelliğe sahip yapay zeka merkezli bir güncelleme olarak pazarlamayı planlıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)