Microsoft Word Online Artık Ayrıntılı Köprü Ön İzlemeleri Sunuyor

Belgeleri açmak için Microsoft Word Online sürümü kullanıyorsanız artık bu belgelerdeki köprü irtibatlar hakkında çok daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Microsoft 365 Insider blogundaki bir gönderide, Word’deki ilişkilerin daha kapsamlı ön izlemelerinin artık söz işlemci uygulamasının web sürümünde olduğu belirtildi. Bu küçük bir özellik olabilir lakin bir evraktaki irtibatların makus maksatlı yazılım indirmelerine yahut kimlik avı planına yol açabileceği günümüzde ilişkili içeriğin irtibata tıklamak zorunda kalmadan Word’de ön izlenmesi çok yardımcı olabilir.

Bu yenilikten faydalanmak için tek yapmanız gereken web üzerinde Word’de mevcut bir belgeyi açmak ve akabinde rastgele bir irtibatın metnine tıklamak. Daha sonra bu harici irtibatta birçok bilgi göreceksiniz. Microsoft, bunun “web sitesi logosunu, ilişki başlığını, URL’yi, bir resmi ve içerdiği içeriğin açıklamasını” içerdiğini söylüyor.

Ek olarak, artık belgenizdeki kontakları tıklattığınızda görünen ön izleme penceresindeki düğmeleri kullanarak ilişkiyi kopyalama, düzenleme ve kaldırma üzere süreçleri gerçekleştirebildiğiniz için ilişkilerle etkileşimler de kolaylaştı. Ayrıyeten, sadece irtibat metnini tıklatarak web üzerindeki bir Word dokümanındaki kontaklı başlığın yahut yer iminin ön izlemesini de görüntüleyebilirsiniz.

Bu özelliği web üzerinde Microsoft Word’de kullanmak istiyorsanız evvel Evrak seçeneğini, akabinde Hakkında seçimini ve Zımnilik Ayarları’nı tıklamanız gerekiyor. Yeni irtibat ön izleme özelliğini açmak için İsteğe bağlı tecrübeleri etkinleştir onay kutusunu tıklamanız gerektiğini de belirtelim.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)