Netflix, 2023 Son Çeyrekte 13 Milyon Yeni Abone Kazandı

Popüler yayın platformu Netflix, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde dünya çapında 13,12 milyon abone kazandığını ve toplam izleyici kitlesinin 260,8 milyon fiyatlı kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Çeyrek gelirleri de dünya çapında beklentilerin üzerinde 8,833 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Netflix’in fiyatlı abone planı, hizmete erişmenin tanınan ve daha uygun fiyatlı bir yolu olmaya devam ediyor. Netflix bugün yaptığı açıklamada, 2023’ün dördüncü çeyreğinde reklam abone planlarında bir evvelki çeyreğe nazaran yüzde 70 büyüme gördüğünü belirtti. Şirket ikinci çeyrekte Kanada ve Birleşik Krallık’tan başlamak üzere 2024 yılında daha fazla ülkede Temel reklamsız planlarını ortadan kaldırmaya başlayacak.

Şirket tıpkı vakitte 2024 yılında daha fazla fiyat artışı görebileceğimizi de güçlü bir formda ima ediyor. Açıklamada şu sözlere yer verildi: “Netflix’e yatırım yaptıkça ve onu iyileştirdikçe, bu iyileştirmeleri yansıtacak biçimde vakit zaman üyelerimizden biraz fazladan ödeme yapmalarını isteyeceğiz.”

Ek olarak şirkete nazaran Netflix’in oyun işi, toplam gelirlerinin hala küçük bir yüzdesini oluştursa da ilgi görmeye devam ediyor. Aralık ayında Grand Theft Auto taşınabilir oyun üçlemesini piyasaya sürüldü ve Netflix bugün bunun şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanı olduğunu açıkladı. Hatta birtakım tüketicilerin açıkça bu oyunları oynamak için platforma kaydolduğu tabir ediliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)