Netflix’ten beklenen Apple Vision Pro açıklaması geldi

Kulaklığın cümbüş özelliklerine ağır bir biçimde odaklanıldı ve büyük olasılıkla, bu özelliklerin, kararsız alıcıları bu işe girişmeye ikna etmeye yardımcı olabileceklerini umuyor. Lakin platforma gelen yayın uygulamaları listesinde açıkça bir isim eksikti ve bu, ortalarında en büyüğüydü: Netflix. Artık Bloomberg, Netflix’in şu anda Vision Pro için özel bir uygulama yayınlama planının olmadığını bildiriyor.

Şirket, Bloomberg’den Mark Gurman’a yaptığı açıklamada, “Üyelerimiz, tıpkı üyelerimizin Mac’lerde Netflix’in keyfini çıkarabildiği üzere, Vision Pro’daki web tarayıcısında Netflix’in keyfini çıkarabilecekler” dedi. Gurman’ın da belirttiği üzere Vision Pro, platform için özel olarak tasarlanmış uygulamaların yanı sıra kulaklığın VisionOS’u için ayarlanan iPad uygulamalarını da çalıştırabilecek.

Netflix’ten beklenen Apple Vision Pro açıklaması geldi

Bu, Netflix’in iPad uygulamasını Vision Pro’da çalışacak halde bile değiştirmediği ve kullanıcıların taşınabilir aygıtlarda kullandıkları çevrimdışı izleme üzere özelliklerden yararlanamayacakları manasına geliyor.

Buna karşılık, Disney+ her şeyi yaptı ve hatta kullanıcılara, şovları için art plan misyonu görebilecek Avengers Tower’ı temel alan bir ortam da dahil olmak üzere sürükleyici ortamlara erişim sağlıyor. 2023 tarihli diğer bir Bloomberg raporuna nazaran Netflix’in aslında kulaklık için bir uygulama geliştirme üzere bir planı yoktu. Durumun neden bu türlü olduğu aşikâr değil fakat şirket, kaynakları bunun için bir uygulama geliştirmeye ayırmadan evvel Vision Pro’nun belli bir popülerlik seviyesine ulaşıp ulaşmayacağını bekleyip görmeyi seçmiş olabilir. Durum böyleyse, gelecekte aygıt özel bir Netflix uygulamasına sahip olabilir, lakin birinci benimseyenler hizmetin programlarını bir tarayıcıda izlemekle yetinmek zorunda kalacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)