Nothing’in geliştirdiği aygıt herkesi şaşırttı

Carl Pei, Nothing şirketinin kurucusu, üretim modeline geçemeyen Nothing Power (1) modelinin eksikliklerini vurgulayan bir görüntü yayınladı. Bu aygıt, birebir anda birden fazla aygıtı şarj etmek üzere tasarlanmış bir şarj aleti ve taşınabilir batarya birleşimiydi. Tasarım manasında Nothing Power (1), Nothing Ear (2) ile benzeri şeffaf bir dizayna sahip.

Video, Nothing’ın imza niteliğindeki şeffaf görünümüne sahip bir Power (1) prototipini gösteriyor. Üzerinde kablosuz şarjı destekleyen büyük bir Qi şarj bobini bulunuyor. Aygıtın gerisinde bir USB-C ve USB-A portu da var. Bu sayede Power (1), üç aygıtı tıpkı anda şarj edebilme kapasitesine sahip. Dahili bir bataryaya sahip olan aygıt, birebir vakitte taşınabilir bir batarya olarak da kullanılabiliyor.

Nothing’in geliştirdiği aygıt herkesi şaşırttı

Ancak Nothing, Power (1)’in şeffaf plastik gövdesinin düşmelere karşı gereğince sağlam olmadığını belirtti. Dahili bataryanın varlığı aygıtın yükünü artırmıştı. Bununla birlikte, Nothing, Power (1)’i geliştirirken sıcaklık idaresi sıkıntılarıyla karşılaştı. Bu sorun, USB ve kablosuz şarjın eşzamanlı olarak kullanılması sırasında daha bariz hale geldi.

Power (1)’in gövde ve sıcaklık meseleleri, aygıtın ticari bir eser olmasını engelledi. Bu sıkıntıların üzerine Nothing, Power (1) kadar argümanlı olmasa da yüksek süratli bir GaN şarj aleti piyasaya sürdü. Apple’ın AirPower şarj aletinin de emsal bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Apple, bu aygıtı birkaç yılın gecikmesinin akabinde piyasaya sürmekten vazgeçti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)