NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti ÜSTÜN Satışa Sunuldu

NVIDIA ile GeForce RTX 4070 Ti ÜSTÜN GPU’ların satışa sunulduğu ve yeni bir Game Ready Şoförünün tanıtıldığı ağır bir hafta sizleri bekiyor.  Game Ready Şoförü, yeni bir özellik olan RTX Görüntü HDR’yi destekliyor. DLSS güncellemesi alan yeni oyunlar ortasında ise Enshrouded, Like A Dragon: Infinite Wealth, TEKKEN 8 ve Suicide Squad: Kill the Justice League ve daha fazlası bulunuyor.

NVIDIA yeni yıla CES’te duyurduğu GeForce RTX 40 ÜSTÜN Serisi GPU’larıyla süratli bir giriş yaptı. Geçtiğimiz hafta GeForce RTX 4070 SUPER ekran kartları raflardaki yerini aldı ve bugün itibariyle GeForce RTX 4070 Ti SUPER ekran kartları satışa sunuluyor.

Oyuncular şu anda ASUS, Gigabyte, MSI,  PNY veya Zotac gibi markalarla GeForce RTX 4070 Ti HARİKA satın alabiliyor.

GeForce RTX 4070 Ti HARİKA satışa sunuldu. Ekran kartı daha fazla çekirdek ve genişletilmiş bellek kapasitesi sayesinde çerçeve arabelleği 16GB’a çıkarılmış, 256 bit bellek bilgi yoluyla desteklenmiştir. GeForce RTX 4070 Ti ÜSTÜN, yüksek yenileme suratına sahip 1440p panellerde performansı azamiye çıkarmak için ülküdür ve hatta 4K çözünürlükte oyun oynama tecrübesini de oyunculara sunuyor. Bu ekran kartı, görüntü düzenleme ve büyük 3D sahnelerin render süreçlerinde içerik üreticilerin yeni favorisi olacağa benziyor.

GeForce RTX 4070 Ti MUHTEŞEM ayrıyeten, GeForce RTX 3070 Ti’ye nazaran 1.6 kat ve DLSS 3 ile grafik açısından en zorlayıcı oyunlarda 2.5 kat daha süratli.

500’ün üzerinde RTX dayanaklı oyun ve uygulamaya yenileri eklenmeye devam ediyor.

  •  Enshrouded – Bugün erken erişime çıkıyor, GeForce RTX oyuncuları DLSS 2’yi çabucak aktifleştirerek 4K’da ortalama olarak %93’e varan oranlarda çerçeve suratlarını hızlandırabiliyor
  •  Like a Dragon: Infinite Wealth : Infinite Wealth – 26 Ocak’ta DLSS 3 dayanağı alıyor
  •  TEKKEN 8 – 26 Ocak’ta DLSS 2 takviyesi alıyor
  •  Suicide Squad: Kill the Justice League  – 2 Şubat’ta ışın izleme, DLSS Muhteşem Resolution ve DLAA takviyesi alıyor
  •  Diablo IV Season of the Construct, şu anda erişilebiliyor. Diablo IV, DLSS 3 ve NVIDIA Reflex’i destekliyor ve Mart ayında bir ışın izleme güncellemesi alacak.

NVIDIA Game Ready şoförlerinin kıymetli bir özelliği, ekseriyetle GeForce kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için kullanılması. Bu Game Ready şoförü, tüm GeForce RTX GPU’lara yapay zeka ile geliştirilmiş yeni bir özellik ekleyerek muhakkak internet tarayıcılarında oynatılan Standard Dynamic Range (SDR) görüntülerini anında canlı High Dynamic Range’e (HDR) dönüştüren RTX Görüntü HDR sürümünü destekliyor.

RTX Görüntü HDR, GeForce RTX Tensör Çekirdekleri ve yapay zeka kullanımının tecrübenizi fiyatsız olarak nasıl daha da geliştirebileceğine dair bir diğer örneği olarak karşımıza çıkıyor. NVIDIA DLSS  oyunlarda ve yaratıcı uygulamalarda performansı değerli ölçüde artırırken, NVIDIA Broadcast mikrofonları ve kameraları muhteşem hızlandırarak rastgele bir odayı bir stüdyoya dönüştürüyor. NVIDIA Canvas basit fırça darbelerini gerçekçi görüntü fotoğraflarına dönüştürürken, NVIDIA RTX Remix Open Beta 22 Ocak’ta piyasaya sürülmesiyle mod yapımcılarının klasik oyunları RTX teknolojileri ve üretici yapay zeka ile geliştirilmiş dokularla yükseltmesine imkan tanıyor.

GeForce Experience’ın tek tıklamayla optimum ayarları, sisteminizin donanımı için oyun seçeneklerini anında yapılandırmanızı sağlayarak size akıcı ve optimize edilmiş bir oyun tecrübesi sunuyor. Burada 1000’den fazla oyun destekleniyor ve son şoförden bu yana ise 2 oyun daha bu dayanağı alıyor.

  • Enshrouded
  • Like A Dragon: Infinite Wealth

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)