NVidia yeni serisini resmen tanıttı

Colorful markası, RTX 4070 modeline kıyasla değerli iyileştirmeler içeren iGame GeForce RTX 4070 ÜSTÜN serisi ekran kartlarını piyasaya sürdü. Bu yeni seride CUDA çekirdek sayısında %20’lik bir artış görülüyor, bu da 568 TOPS düzeyinde etkileyici bir AI hesaplama gücüne işaret ediyor. Serinin amiral gemisi eseri olan Vulcan serisi, siberpunk dizaynıyla dikkat çekiyor ve bu özelliğiyle oyuncular ortasında “Vulcan” olarak tanınıyor.

Geleneksel siyah Vulcan’ın yanı sıra, Colorful “Kutsal Beyaz” isminde özel bir renk serisi de tanıttı. iGame GeForce RTX 4070 ÜSTÜN Vulcan/Vulcan W OC 12GB ekran kartları, üç adet 100mm rüzgar toplayıcı orak halka fan bıçağı ile donatılmış. Bu kartlar, 46mm ve 28mm kalınlığında ısı boruları ve kanatçıklarla destekleniyor. Kartlar, GPU ısı kaynağı ile direkt temas eden vakum buz teknolojisini kullanıyor ve metal orta çerçeve ile birlikte çıkarılabilir manyetik LCD akıllı ekran ve akıllı ekran tabanına sahip.

NVidia yeni serisini resmen tanıttı

Fiyatlandırmaya bakıldığında, iGame GeForce RTX 4070 MUHTEŞEM Vulcan W OC 12GB modeli 6.199 yuan (yaklaşık 870$), Vulcan OC 12GB modeli ise 5.999 yuan (yaklaşık 842$) fiyat etiketine sahip. Bu da onu serinin amiral gemisi modeli olarak konumlandırıyor.

Gelişmiş model ise “Rüzgar Toplayan Orak” fan, 4x8mm ısı borusu ve geniş alanlı kanatçıklar üzere özellikleri devralıyor. Vulcan ile tıpkı vakum buz pulu teknolojisini benimsiyor. Tasarım açısından, Gelişmiş ekran kartı RTX 40 AD’nin tasarım lisanını devam ettirerek, gümüş ve siyah tonlarını büyük kırmızı “yer çekimi halkası” dizaynıyla birleştiriyor. “Yer çekimi halkası”nın RGB aydınlatma efektleri, yazılım aracılığıyla özelleştirilebiliyor. iGame GeForce RTX 4070 MUHTEŞEM Advanced OC 12GB modeli, rekabetçi bir fiyat olan 5.499 yuan (yaklaşık 770$) ile sunuluyor.

Maliyet faal bir seçenek arayan kullanıcılar için Colorful, pop sanatı usulünde “gökkuşağı geçiş efektli” iGame GeForce RTX 4070 SUPER Ultra W OC 12GB modelini sunuyor. 390mm halka fanlar, 46mm ısı boruları ve kanatçıklar ile donatılan ve “çizgi roman” RGB ışıklarına sahip olan Ultra W OC 12GB modeli, 5.199 yuan (yaklaşık 730$) fiyatıyla seride cazibeli bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)