Polis geçersiz Apple eserleri için operasyon yaptı!

Çin’in Sichuan eyaletine bağlı Suining kentindeki polis yetkilileri, uydurma Apple Bluetooth kulaklık çetesini ortaya çıkardı. Polis, milyonlarca dolar bedelinde olduğu varsayım edilen geçersiz Apple Airpods’ların büyük bir koleksiyonunu ele geçirdi. Bu operasyon kapsamında dokuz geçersiz üretim yeri, üç üretim sınırı ve altı satış noktası imha edildi ve bu süreçlerle ilgili ölçünün yaklaşık 167 milyon yuan (yaklaşık 23.5 milyon dolar) olduğu iddia ediliyor.

Operasyon sırasında 69.000’den fazla düzmece Apple Bluetooth kulaklık, 45.000’den fazla yarı mamul kulaklık, dört kadro sahtecilik aleti ve 50.000’den fazla paketleme gereci seti ile 10.000’den fazla yedek kesim seti ele geçirildi. Polisin açıklamalarına nazaran, bu uydurma Apple kulaklıklarının zati Çin’in Guangdong, Shandong, Sichuan ve Hainan üzere 10’dan fazla eyaletine ve kentine satıldığı tespit edildi. Bu da, sahtecilik çetesinin dağıtım ağının geniş olabileceğine işaret ediyor. Şu an prestijiyle bu eserlerin Çin dışındaki öteki pazarlara kaçırılıp kaçırılmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Polis geçersiz Apple eserleri için operasyon yaptı!

Apple eserleri, popülerlikleri nedeniyle sahtecilerin sık maksadı oluyor. Orjinal bir Apple kulaklığını tanımanın birkaç yolu var. Bunlardan biri görünüm incelemesi yapmaktır. Gerçek kulaklıklar Apple logosunu taşırken, uydurma aygıtlar bu logoyu atlayabilir. Düzmece bir kulaklığın yüzey personelliği, orjinal bir Apple kulaklığında bulacağınız kadar ince olmayabilir.

Apple kulaklığın gerçek olup olmadığını anlamanın bir öbür yolu da eserin seri numarasını Apple’ın resmi web sitesinde doğrulamaktır. Kulaklıklarda seri numarası gösterilmiyorsa, bu muhtemelen geçersiz bir eser olduğuna işaret edebilir. Özgün bir Apple kulaklığında, sahtecilik yapılması sıkıntı birtakım eşsiz tanımlayıcılar ve ayrıntılı özellikler bulunur. Kıymetli bir nokta da satın alma kanalıdır. Şayet aygıtınızı resmi kanallardan satın alırsanız, uydurma bir eser alma ihtimaliniz yoktur. Sahte Apple kulaklıklarının üretim ve satışıyla ilgili kaç kişinin tutuklandığı ve mümkün yasal süreçler hakkında şimdi ayrıntılı bir bilgi bulunmamaktadır.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)