Qualcomm’un yeni çipi Snapdragon SM8625 özellikleriyle dikkat çekiyor

Qualcomm’un Snapdragon 8 serisine yeni bir işlemci eklemeyi planladığı söyleniyor. Bu, son vakitlerde söylentilere mevzu olan Snapdragon 8 Gen 4 değil. Bunun yerine, söylentiler mevcut amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemcinin daha hafif bir versiyonu olabileceğine işaret ediyor.

Güvenilir bir sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station, SM8625 kod isimli yeni bir çip hakkında ayrıntıları Weibo’da paylaştı. Sızıntı yapan kişi resmi ismini paylaşmasa da, kod ismi çipin muhtemelen Snapdragon 8 serisine ilişkin olduğunu düşündürüyor.

Sızdırılan bilgilere nazaran, bu çip 2.9GHz ARM Cortex X4 çekirdeği ve Adreno 735 GPU ile donatılmış. Ayrıyeten, AnTuTu puanının 1.7 milyonun üzerinde olduğu paylaşıldı. Bu puan doğruysa, SM8625’i ham performans açısından Snapdragon 8 Gen 2‘nin üzerine yerleştirebilir. Bu yüzden, bu çipin Snapdragon 8 Gen 3’ün hafif bir versiyonu olabileceğini düşünüyoruz.

Qualcomm’un yeni çipi Snapdragon SM8625 özellikleriyle dikkat çekiyor

Ancak diğer bir sızıntı kaynağı olan Roland Quandt, Qualcomm’un SM8635 ve SM7675 olmak üzere iki emsal çip üzerinde çalıştığını yakın vakitte paylaştı. Bu, SM8635’in Snapdragon serisindeki pozisyonuna dair kimi baş karışıklıklarına neden oluyor.

“SM7675″in Snapdragon 7+ Gen 3 olduğu bildiriliyor ve Digital Chat Station bunun Snapdragon 7 serisinin en güçlü çipi olduğunu evvelden belirtmişti.

Çipin kendisi etrafındaki belirsizliklere karşın, SM8635 ile donatılacağı söylenen birkaç akıllı telefon modeli var. Bunlar ortasında daha evvel Snapdragon 7+ Gen 3 kullanması beklenen Poco F6, Redmi Note 13 Turbo ve yakında çıkacak bir iQOO Neo serisi telefon bulunuyor. Bu gelişmeler, taşınabilir teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor ve yeni çiplerin, akıllı telefonların performansını nasıl etkileyeceği merak konusu oluyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)