Samsung Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+, Cümbüş ve Üretkenlik Vadediyor

Samsung Electronics, Samsung Galaxy tabletlerin sunduğu tecrübeleri çok düzgün fiyatlarla kullanıcılarla buluşturan yeni Galaxy Tab A9 serisini duyurdu. Farklı boyutlarda iki eserden oluşan seri, sürükleyici görüntü ve ses içeriklerini hiper süratli temas imkanlarıyla birleştirerek günlük cümbüş ve üretkenlik muhtaçlıklarını taşınabilir aygıtlarla karşılıyor. Galaxy Tab A9 ve Galaxy Tab A9+, birden fazla aygıtta kesintisiz tecrübe sunarak kullanıcılarının ve yakınlarının dijital dünyada inançla gezinmesine inovatif yollar sunan irtibatlı Galaxy ekosistemini destekliyor.

Tablet teknolojilerindeki en son yenilikleri herkesin deneyimlemesi gerektiğine inandıklarını belirten Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh, “Galaxy Tab A Serisi’nin en yeni eserleriyle, tüm Galaxy ekosistemindeki harika cümbüş özelliklerinin ve üretkenliği artıran çoklu vazifelerin herkes tarafından kullanılmasını her zamankinden daha kolay hale getirdik” dedi.

Kullanıcıları, en sevdikleri sinemaların, dizilerin ve oyunların içinde hissettiren Galaxy Tab A9 ve A9+, sırasıyla 8,7 ve 11 inç ekranlarıyla, şimdiye kadar Galaxy A Serisi tabletlerde sunulan en büyük ekranlara sahip. Galaxy Tab A9+ kullanıcıları, kesintesiz oyun oynama ve gezinme sunan 90Hz yenileme suratı sayesinde sinematik tecrübeler yaşayarak, cümbüşün içine dalabilir ve Dolby Atmos dayanaklı dörtlü hoparlör sistemiyle seslerin derinlemesine keyfini çıkarabilir. Galaxy Tab A9 ise çift hoparlöre sahip. İki tablet de yumuşak dokulu art kapağıyla, şık ve yekpare dizaynıyla kolay kullanım sunuyor.

Galaxy Tab A9 ve A9+, kullanıcılara daha fazlasını başarma gücü veren performans ve süratle buluşturuyor. Galaxy Tab A Serisi’nde, kullanıcılara bugüne kadarki en büyük bellek ve depolama alanı sunuluyor. Böylelikle belgeleri, fikirleri ve daha fazlasını kaydetmek kolaylaşıyor. Üretkenliği artırmak ve öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanan Galaxy Tab A9+, Samsung DeX sayesinde PC seviyesinde çoklu misyon yeteneğini tabletlere kazandırıyor. Çoklu etkin pencere özelliği, tıpkı anda daha fazlasını yapma imkanını en üst seviyeye çıkaran üçe kadar bölünmüş ekranı destekliyor. Galaxy Tab A Serisi kullanıcıları artık, Ekran Kaydedici özelliğiyle ekranlarını kaydedebiliyor. Böylelikle aradıkları bilgilere ve imgelere istedikleri an kolay kolay geri dönebiliyor.

Galaxy Tab A Serisi, Samsung Galaxy aygıtları ortasında problemsiz temas kuruyor. Böylelikle kullanıcılar, içeriklerin keyfini çıkarırken taşınabilir, tablet ve TV monitörleri ortasında kolay kolay geçiş yapabiliyor. Aygıt eşleştirme gerektirmeden belge paylaşımını kolaylaştıran Quick Share özelliği ise kullanıcıların favori içeriklerini aygıtlar ortasında gönderebilmesini sağlıyor.

Yeni Galaxy Tab A Serisi eserler, Samsung’un ödüllü ve çok katmanlı güvenlik platformu Samsung Knox ile korunuyor. Böylelikle dataların inançta ve emniyette olması sağlanıyor. Güvenlik ve Saklılık Panosu, kullanıcıların datalarının nasıl saklandığını ve kullanıldığını kolaylıkla görüp denetim etmesini sağlıyor. Özel Paylaşım özelliği ise içerikleri paylaşılmadan evvel şifreliyor. Böylelikle, içeriği paylaşan kullanıcı, hassas bilgileri, telaş duymadan gönderebilmek için erişim müsaadelerini, içeriğin geçerlilik tarihini ve daha fazlasını ayarlayabiliyor. Başka yandan, İnançlı Wi-Fi sayesinde kullanıcılar, risk taşıyan paylaşımlı internet ağları konusunda endişelenmeden Galaxy Tab A9 yahut A9+’larını her yerde kullanabiliyor. İnternet trafiğini şifreleyen ve takip uygulamalarını engelleyen özellik, internette bilinmeyen ve inançlı gezinme sağlıyor.

Tabletler çocuklar için de değerli bir cümbüş ve öğrenme aracı haline geldi. Bu çerçevede, Samsung Kids özelliği, çocukların dijital dünyada itimatla gezinmesine yardımcı oluyor. Kolay heyetim sürecinden sonra ebeveynler ve bakıcılar, çocukların dijital aktivitelerini takip ve denetim edebiliyor, ayarlara erişebiliyor, çocuklara yönelik profiller oluşturabiliyor, oyun mühletini ayarlayabiliyor ve çocukların tükettiği içerikleri izleyebiliyor. Ayrıyeten, Samsung Galaxy aygıtlardaki “Edutainment” özelliği, aygıtların eğlenceli ve ilgi cazip içerikler sunmasını sağlıyor.

Galaxy Tab A9 Serisi, 23 Ekim’den itibaren muhakkak pazarlardan başlayarak satışa çıktı. Serideki tabletler Grafit, Gümüş ve Lacivert olmak üzere üç şık renkte sunulacak.

Galaxy Tab A9 / A9+

  Galaxy Tab A9 Galaxy Tab A9+
Ekran 8,7-inç, LCD

60Hz’e kadar

11,0-inç, LCD

90Hz’e kadar

* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.
Boyutlar ve Ağırlık 124,7 x 211,0 x 8,0 mm, 332g (Wi-Fi), 333g (LTE) 168,7 x 257,1 x 6,9 mm, 480g (Wi-Fi), 491g (5G)
Kamera 8 MP Art Kamera

2 MP Ön Kamera

8 MP Art Kamera

5 MP Ön Kamera

AP/İşlem Mimarisi Sekiz Çekirdekli İşlemci
Hafıza

& Depolama

4GB + 64GB

8GB + 128GB

4GB + 64GB

8GB + 128GB

1 TB’a kadar Micro SD Kart Desteği
*Kullanılabilir depolama kapasitesi, evvelce yüklenmiş yazılıma nazaran değişir

**Bellek seçeneği pazara nazaran değişiklik gösterebilir.

***Mikro SD kart başka satılır.

Pil 5.100mAh 7.040mAh
*Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik bedeldir. Tipik bedel, IEC 61960 standardında test edilen başka pil örnekleri ortasında, pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan kestirimi ortalama pahadır. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanım modellerine ve öbür faktörlere bağlı olarak değişebilir.

**QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj.

***15W Güç Adaptörü başka satılır. Sırf Samsung onaylı şarj aygıtlarını ve kabloları kullanın.

İşletim Sistemi Android 13
Ağ ve Bağlantı Wi-Fi 5, Bluetooth® v 5.3
Ses Dolby Atmos®
Güvenlik Samsung Knox
Aksesuarlar Kapaklı Kılıf, İnce Kılıf Klavyesi
*Aksesuarlar farklı olarak satın alınabilir. Üçüncü taraf kılıfların bulunabilirliği, pazara, operatöre ve perakendeciye nazaran değişiklik gösterebilir.

** İnce Kılıf Klavyesi yakında sırf Tab A9+ için satışa sunulacaktır.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)