Samsung’un yeni fitness aygıtı Galaxy Ring tanıtıldı

Samsung’un Unpacked etkinliğinde bir sürü teknolojik aygıt tanıtıldı.  Elbet ki en çok ilgi çekenleri Galaxy S24 serisi. Lakin şirket Samsung’un Unpacked aktifliğinin sonlarına gerçek şirket, sıhhat odaklı yazılımı Samsung Health hakkında konuşmaya başladı. Galaxy Watch 6‘nın uyku takip özellikleri ve ilaç idaresi üzere yazılım araçlarından sonra, sıhhat yazılımına gelecek bir güncellemeye değinildi.

Ardından, bir sıhhat odaklı donanım eseri olan Galaxy Ring’den kısaca bahsedildi. Eser, bir yüzük formunda tasarlanmış ve iç kısmında bir dizi sensör barındırıyor.

Samsung’un yeni fitness aygıtı Galaxy Ring tanıtıldı

Galaxy Ring’in ne vakit piyasaya sürüleceği, ne işe yarayacağı yahut ne kadar olacağı hakkında hiçbir bilgi yok. Bu eserin sahiden piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda iddia yürütmek sıkıntı; şu an Galaxy Home durumuna benziyor üzere görünüyor. En azından yeni Galaxy S24 ve S24 Ultra gerçek – bunlarla ilgili tecrübelerimizi buradan okuyabilirsiniz.

Samsung, sıhhat odaklı bir yüzük denemesi4 yapan birinci şirket değil. Örneğin Oura, 2022’de üçüncü kuşak yüzüğünü piyasaya sürdü. Bu yüzük, uyku takibi, idman sırasında kalp atış suratını ölçme ve günlük aktiviteleri takip ederek muhakkak maksatlara ulaşmanızı sağlayabiliyor. Birçok giyilebilir teknoloji bu tıp özelliklere zati sahip, lakin bu kadar küçük bir form faktöründe değil. Samsung’un Galaxy Ring’inin de tıpkı alanları kapsayacağını ve Samsung Health’e eklenen yeni metriklerle, şirketin yeni duyurduğu canlılık puanı üzere, ahenk içinde çalışacağını varsaymak mantıklı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)