Ses Aygıtları İçin Qualcomm S7 ve S7 Pro Gen 1 Ses Platformları Duyuruldu

Qualcomm Summit 2023 kapsamında şirket iki yeni ses işlemcisini duyurdu. Qualcomm S7 ve S7 Pro ses platformlarının kulaklıklar, kulaklıklar ve hoparlörler için üst seviye ses sunmak üzere tasarlandığı tabir ediliyor.

Yeni ses çipleri Qualcomm’un dördüncü jenerasyon Uyarlanabilir Etkin Gürültü Engelleme teknolojisini destekleyecek. Şirket şunları belirtti: “Kullanıcı için bu, şimdiye kadarki en güçlü ANC performansımız manasına geliyor ve ağır bir ofis yahut kafe üzere yerlerde çok daha hassas ANC sunar. ANC ayrıyeten, ahenkteki değişiklikler, hareket ettikçe kulaklığın kulakta gevşemesi yahut gürültünün ortamınızda birdenbire değişmesi üzere farklı değişkenlere bağlı olarak güçlü ANC performansı sağlayacak formda otomatik ve dinamik olarak ahenk sağlar.”

Yeni ses işlemcileri ayrıyeten üst seviye yapay zeka özellikleri için özel bir Mikro NPU motoruna sahip olacak. Örneğin, aygıt üzerinde yapay zeka tahsilini kullanarak ANC neredeyse meselesiz bir formda geçiş yapabilecek ve yakın etrafa dayalı olarak ANC modları ortasında makul geçiş yapılabilecek.

Ayrıca Qualcomm S7 Pro ses platformu, şirketin mikro güçlü Wi-Fi donanımını, Genişletilmiş Ferdî Alan Ağı (XPAN) teknolojisiyle birlikte ekleyen birinci donanım olan kulaklık yahut kulaklıklarla kontakta kalabilecek ve akış gerçekleştirebilecek.

Snapdragon Sound ve Qualcomm XPAN Teknolojisi ile Qualcomm S7 Pro Platformu, kulaklıklar için bile uygun güç tüketimi düzeylerinde Wi-Fi üzerinden iletilen yüksek bit süratli müzik akışı sağlayacak. Böylelikle ultra düşük güçte dinleyebilecek ve müziğin her detayını çarpıcı kayıpsız kalitede (92 kHz’den 192 kHz’e kadar ölçeklendirme) duyabileceksiniz.

Qualcomm S7 ve S7 Pro ses platformlarına sahip ses aygıtları, şirketin yeni tanıtılan Snapdragon 8 Gen 3 taşınabilir işlemcisini ve Snapdragon X Seçkine PC işlemcisini kullanan aygıtlarla eşleştirildiğinde üstün bir ses tecrübesi elde edebilecek. Birinci ses aygıtlarının Qualcomm’un yeni ses donanımı teknolojisine ne vakit sahip olacağına dair bir tarih ise verilmiyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)