Snapdragon 8 Gen 4 performansıyla dikkat çekiyor

Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 4, şirketin Apple’ın A-serisi ailesinin yapılandırmasını benimsemesiyle özel Oryon çekirdeklerine sahip birinci akıllı telefon SoC’si olacak. Performans açısından, bu yonga setinin San Diego’nun şimdiye kadar ürettiği en âlâ silikon olması bekleniyor. Chipsetin yetenekleri, şimdi seri üretime girmemiş olmasına karşın, mühendislik örneğinde Genshin Impact oyunu çalışırken test edilmiş ve saygın bir performans göstermiş.

Genshin Impact oyununun kare suratı ayrıntıları paylaşılmadı, lakin Snapdragon 8 Gen 4’ün en yüksek görsel ayarlarda çarçabuk 60FPS sürdürebileceği düşünülüyor. Snapdragon 8 Gen 4‘ün birinci performans testi, Güney Kore internet forumu DC Inside’da yayınlandı ve @faridofanani96 tarafından fark edildi. Makine çevirisi, yonga seti yükseltmesinin kıymetli olduğunu belirtiyor; zira Genshin Impact oyunu 45 dakika boyunca 1080p çözünürlükte rastgele bir stabilite yahut performans sorunu göstermeden çalıştı. Genshin Impact’in 60FPS ile hudutlu olduğundan, oyunun bu kare suratında çalışmış olması ve akıcı bir oyun tecrübesi sunmuş olması beklenen.

Snapdragon 8 Gen 4 performansıyla dikkat çekiyor

Snapdragon 8 Gen 4, mühendislik örneğinde test edildi. Daha evvel Snapdragon 8 Gen 4’ün Adreno 830 GPU performansı hakkında rapor vermiştik; 3DMark Wild Life Extreme Stress Test puanının Apple M2 sonuçlarından %10 daha süratli olduğu söyleniyor.

Snapdragon 8 Gen 4‘ün bir akıllı telefon SoC’sinin, Mac üzere daha büyük form faktörlü makineler için özel olarak tasarlanmış bir Apple Silikonunu geçtiği tezi, doğruysa, görmeye paha bir durum. Lakin, test sırasında belirtilmeyen güç tüketimi üzere bir metrik de göz önünde bulundurulmalıdır.

Genel olarak, Snapdragon 8 Gen 4 büyük bir potansiyel gösteriyor, lakin Qualcomm’un yaklaşan amiral gemisi SoC’sinin rekabete karşı nasıl duracağını görmek için ticari sevkiyatları bekleyeceğiz. MediaTek de yıl sonuna gerçek tanıtılacak olan 3nm şampiyonu Dimensity 9400’ü hazırlıyor, bu nedenle her ikisinin birbirleriyle çatışmasını görmek heyecan verici olacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)