SpaceX Starship, Starlab Space Ticari Uzay İstasyonunu Fırlatacak

Voyager Space ve Airbus, Memleketler arası Uzay İstasyonu (ISS) hizmet dışı bırakılmadan evvel ticari bir uzay istasyonunun alçak Dünya yörüngesine çıkmasını amaçlayan Starlab Space isimli bir ortak teşebbüs üzerinde çalışıyor. Voyager Space, Starlab Space uzay istasyonunu fırlatmak için bir SpaceX Starship temin ettiğini doğruladı.

ISS’den farklı olarak Starlab Space, evvelce oluşturulmuş olduğundan sırf bir fırlatma gerektirecek. Ek olarak Starlab, mikro yerçekimi araştırması ve daha fazlasını gerçekleştirecek sadece dört mürettebat üyesine konut sahipliği yapabilecek.

SpaceX Ticari İşlerden Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Tom Ochinero şunları söyledi: “Starlab’ın tek fırlatma tahlili sadece neyin mümkün olduğunu değil, tıpkı vakitte ticari alanın geleceğinin şu anda nasıl gerçekleştiğini göstermeye devam ediyor. SpaceX grubu, ömrü çok gezegenli hale getirme yolunda insanlığın alçak Dünya yörüngesindeki varlığını sürdürmesini desteklemek hedefiyle Starship’in Starlab’ı fırlatmasından heyecan duyuyor.”

Voyager Space’e nazaran Starlab Space ticari uzay istasyonu, global bir müşteri tabanına ve uzay ajansları, araştırmacılar ve şirketler üzere kuruluşlara hizmet vermeyi amaçlayacak. Ayrıyeten Northrop Grumman ile iş birliği yapıldığı ve ayrıyeten Avrupa Uzay Ajansı, Hilton Otelleri ve Ohio Eyalet Üniversitesi ile çalışmanın planlandığını belirtiliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)