Spotify, Türkiye Abonelik Fiyatları İçin 2024 Yılının Birinci Artırımını Yaptı

Maalesef bugün bir artırım haberi de Spotify cephesinden geldi. Spotify, Türkiye için 2024 yılının birinci artırımını duyurdu ve Premium müzik hizmetinden faydalanmak isteyenler için fiyatlar epey yükseldi.

Zam sonrasında daha evvel aylık 39,99 TL olan Ferdî abonelik planı 59,99 TL‘ye çıkarıldı. Aylık 54,99 TL olan Duo planı 79,99 TL olarak güncellendi. Aylık 64,99 TL olan Aile planı 99,99 TL’ye Öğrenci planı ise 21,99 TL’den 32,99 TL‘ye çıktı.

Bu fiyatların mevcut Spotify Premium aboneleri için Mart ayından itibaren geçerli olacağı söz ediliyor.

Diğer taraftan geçtiğimiz Aralık ayında şirket içi bir notta Spotify CEO’su Daniel Ek, şirketin maliyetleri düşürmek ve büyümedeki yavaşlamaya hazırlanmak maksadıyla iş gücünün %17’sinin işine son verdiğini açıklamış ve şunları söylemişti: “Son iki yılda Spotify’ı nitekim büyük ve sürdürülebilir bir işletme haline getirmeye uğraş ettik. Dünyanın önder ses şirketi olma maksadımıza ulaşmak için tasarlanmış ve gelecekte daima olarak karlılık, büyüme sağlayacak bir karar aldık. Birçok sefer paylaştığım üzere değerli adımlar atmış olsak da hala yapmamız gereken işler var. Ekonomik büyüme değerli ölçüde yavaşladı ve sermaye daha kıymetli hâle geldi.”

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)