TCL, Sürdürülebilir Uygulamalarıyla EcoVadis 2024 Altın Ödülü’nü Kazandı

TCL, prestijli EcoVadis 2024 Altın Ödülü’ne layık görülerek bedellendirilen tüm şirketler ortasında birinci yüzde 5’e girdi. Bu ödül, şirketin sürdürülebilirlik ve kurumsal toplumsal sorumluluk (KSS) alanlarındaki kararlılığının bir göstergesi olması açısından da ehemmiyet taşıyor.

TCL, on yılı aşkın bir müddettir dünyanın en büyük ve en sağlam iş sürdürülebilirliği derecelendirme şirketi EcoVadis tarafından titiz değerlendirmelere tabi tutuluyor. Kıymetlendirme; etraf siyasetlerini, personel ve insan hakları tedbirlerini, etik uygulamaları ve sürdürülebilir tedarik teşebbüslerini kapsıyor.

TCL’in aldığı puan, şirketi kesimin ön sıralarına yerleştirdi. 73 genel puanı ile TCL, sürdürülebilirlik ve KSS alanlarındaki mükemmelliğe olan bağlılığını da bir kere daha ortaya koydu. TCL’in üst seviye bir Gelişmiş Karbon İdaresi düzeyine sahip olduğu etraf konusu en yeterli performans gösterdiği sürdürülebilirlik kıymetlendirme başlığı oldu.

TCL Communication CEO’su Aaron Zhang açıklamasında, “EcoVadis Altın Madalyası, sürdürülebilir iş uygulamalarını daima olarak geliştirme taahhüdümüzü teyit etmektedir. Bu ödül TCL’in inovasyon yoluyla kurumsal toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken teknolojiyi insan odaklı hale getirme konusundaki kalıcı taahhüdünü de yansıtmaktadır.” dedi.

TCL Sürdürülebilirlik Aksiyon Planı, kesimin bu alandaki kriterlerini belirleme taahhüdünde bulunarak kapsayıcı tasarım, sürdürülebilir eser inovasyonu, etraf dostu büyüme, kapsayıcı ekoloji ve daha fazlası dâhil olmak üzere sürdürülebilir gelişmeleri teşvik ediyor. Şirketin TCL Global Ekosistem Ortağı Konferansı’nda duyurduğu Karbon Nötr Planı da değerli bir KSS taahhüdü olarak dikkat çekiyor. TCL, 2030 yılına kadar karbon doruğuna ulaşmayı ve 2050 yılına kadar operasyonel karbon nötrlüğünü sağlamayı taahhüt ediyor. TCL net sorumluluklar ve hesap verebilirlik sağlamak hedefiyle İklim Değişikliği Çalışma Kümesi kurdu ve karbon nötr planı hazırladı. Bu amaçlara ulaşmak için üç basamaklı bir karbon idaresi ve azaltma stratejisi oluşturuldu. Bu etaplar; karbon araştırması (araştırma, maksat belirleme ve çözüm), karbon doruğu (kapasite oluşturma, karbon emisyonlarını azaltmak için harekete geçme) ve karbon nötrlüğünü (karbon emisyonlarını daima olarak azaltmak için ivmenin nasıl sürdürüleceği) kapsıyor.

Sürdürülebilir bir endüstriyel ekosistem oluşturmak bu sanayinin tedarik zinciri, fabrikaları ve operasyon merkezleri ortasında, teknolojik inovasyon yolu ile güç verimliliğinde yeni standartları belirlemek için iş birliğini gerektiriyor. Bu eforlar, üretim ve satış tarafındaki şirketleri ve daha geniş manada toplumu pak, karbonsuz bir ekosistem için teşvik etmeye kadar uzanıyor.

#TCLGreen girişimi de şirketin ESG (çevresel, toplumsal, yönetişim) seyahatinin ayrılmaz bir modülü. Yeşil fabrikadan yeşil tedarik zincirine #TCLGreen, TCL’in Büyüklüğe İlham Vermek ve sürdürülebilirlik gayretlerinin değerini mahallî ve global topluluklara duyurmaya yardımcı olmak ve herkes için daha sürdürülebilir bir gezegen yaratmak için başlattığı global bir teşebbüs. TCLGreen kampanyası 2023 yılında Markalar ve Bağlantı Tasarımı alanında Red Dot Tasarım Mükafatı ve TCLGreen sürdürülebilir sanat yapıtı da Döngüsel İktisat ve Rejeneratif Tasarım alanında Altın A’ Tasarım Mükafatı ile ödüllendirilmişti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)