TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle dikkat çekti

TCL, Hindistan pazarında iki yeni akıllı televizyon modeli tanıttı: TCL C755 ve P745. Bu yüksek kaliteli televizyonlar, son teknoloji görsel özellikler sunuyor. Üstelik, yüksek yenileme suratlarıyla oyun tecrübesini üst düzeye taşıyorlar.

TCL C755 modeli, isminden da anlaşılacağı üzere QD Küçük LED 4K teknolojisine sahip. Daha parlak bir ekran, geniş bir renk gamı ve AMD FreeSync Premium Pro ile IMAX Enhanced üzere ileri düzey özelliklerle donatılmış. Televizyon, 50 inçten 98 inçe kadar farklı boyutlarda mevcut. Ekran paneli VA ve Küçük LED teknolojisi ile 4K UHD çözünürlük sunuyor.

TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle dikkat çekti

144Hz yenileme suratı, Değişken Yenileme Suratı (VRR) ve 240Hz İmaj Gecikme Göstergesi (DLG) ile kesintisiz görseller vadediyor. Televizyonun kontrast oranı 6000:1, parlaklık kıymeti ise 550 nit. Dolby Vision IQ, HLG ve HDR10+ dahil olmak üzere çeşitli HDR formatlarını destekliyor. Televizyon AiPQ 3.0 İşlemci ile çalışıyor ve Google TV üzerinde yerleşik Google Asistanı ile birlikte geliyor. Akıllı özellikleri ortasında Game Master 2.0, Miracast, görüntü sohbet ve süratli ayarlar bulunuyor. Ses sistemi 2.1 kanallı olup Dolby Atmos ve DTS-HD+DTS Virtual X teknolojileriyle donatılmış. İrtibat seçenekleri ortasında Bluetooth v5.2 ve Wi-Fi 6 yer alıyor.

Diğer yanda TCL P745 modeli, daha bütçe dostu bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Bu model 43 inçten 85 inçe kadar farklı boyutlarda sunuluyor. Ekranı VA panel ve DLED art aydınlatma teknolojisi ile donatılmış ve tekrar 4K UHD çözünürlük sunuyor. C755 modeliyle emsal halde, 144Hz yenileme suratı, VRR ve DLG’ye sahip. Ayrıyeten, 6000:1 kontrast oranı ve Dolby Vision dahil çeşitli HDR formatlarına takviye sunuyor. AiPQ 3.0 işlemci tarafından güçlendirilen bu model de Google TV üzerinde yerleşik Google Asistanı ile birlikte geliyor. Akıllı özellikler ve ses sistemi C755 modeliyle birebir. Lakin temas seçenekleri ortasında Bluetooth v5.0 ve Wi-Fi 5 bulunuyor. Her iki televizyon modeli de ince dizaynlı, çoklu HDMI seçeneklerine sahip ve VESA duvar montajını destekliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)