Teknoloji dünyası şokta: Akıllı TV pazarından çekiliyorlar

Son raporlara nazaran, BBK’ye bağlı OnePlus ve Realme markaları, Hindistan televizyon piyasasından çekilme kararı aldı. 2019 ve 2020 yıllarında televizyon piyasasına giren bu markalar, rekabetçi fiyatlandırma ve premium özellikleriyle LG, Samsung, Sony üzere esaslı markalara meydan okuyarak büyümeyi başardı. Bu çekilme kararı, bu nedenle hayli şaşırtan oldu.

Son devirde, streaming servislerin yükselmesi, uygun fiyatlı internet, devam eden Dünya Kupası ve şenlikler sebebiyle Hindistan’da televizyon piyasası büyüme gösteriyor. OnePlus ve Realme, televizyonları Hindistan’da lokal olarak üretiyor. Bu iki firma, televizyon kategorisinde satış kanalları ve marka inşası için de yatırım yapmıştı.

Teknoloji dünyası şokta: Akıllı TV pazarından çekiliyorlar

Times of India’nın raporuna nazaran, OnePlus ve Realme, Hindistan’daki televizyon üretimini ve satışını durdurma kararı aldı. Fakat, akıllı telefon işlerine devam edeceklerini belirttiler. Bu hususta her iki şirket de şimdi resmi bir açıklama yapmadı. OnePlus ve Realme’nin bu ani kararına rağmen, Xiaomi televizyon kesiminde Hindistan’da başarılı bir biçimde faaliyet göstermeye devam ediyor.

IDC’nin datalarına nazaran, 2023’ün birinci yarısında Hindistan’a 4,5 milyon televizyon sevkiyatı yapıldı. Bu, geçen yıla nazaran yüzde 8’lik bir artışı temsil ediyor. Televizyon pazarında Xiaomi yüzde 14’lük pazar hissesiyle başkan pozisyonda. Samsung ve LG sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 12 pazar hissesiyle ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)