Telegram 10.7, Kayıtlı İletiler 2.0 Özelliği İle Geliyor

Ocak ayı güncellemesinin akabinde Telegram, artık Telegram 10.7 güncellemesi ile oynatıldıktan sonra silinen tek seferlik sesli ve manzaralı bildiriler göndermenize imkan tanıyor. Bu özellik, bir şeyi sadece bir kere söylediğiniz ve öteki kişinin onu dinlemeye devam edemediği gerçek hayattaki bir konuşmayı daha âlâ taklit etmenizi sağlıyor.

Bir sefer görüntülenen iletileri kaydetmek için kaydı kilitlemek üzere üst kaydırmanız ve akabinde göndermeden evvel bir sefer görüntüle simgesine dokunmanız gerekiyor. Alıcı iletileri aldığında küçük bir 1, bunun tek seferlik bir bildiri olduğunu gösteriyor. Bunların bir kere oynatıldığında durdurulamadığını, geri sarılamadığını ve bittiğinde kaybolduğunu belirtelim.

Her Telegram kullanıcısının öteki sohbetlerden iletilen notlar, hatırlatıcılar ve bildiriler için bir yer olan Kayıtlı İletiler isminde bir sohbeti vardır. Bu güncelleme, Kayıtlı İletileri irtibatlarınız, medyanız ve yer işaretleriniz için güçlü bir depolama sistemine dönüştürüyor. Artık kayıtlı bildirilerinizi sohbet yahut liste olarak görüntüleyebilir, bunları etiketlerle düzenleyebilir ve rastgele bir sohbetten kaydettiğiniz iletilere erişmek için Paylaşılan Medya’daki yeni ‘Kayıtlı’ sekmesini kullanabilirsiniz.

En son güncellemedeki bir başka yeni değişiklik ise birebir sohbetlerdeki bildirilerin tam olarak ne vakit açıldığını görebilme yeteneği. Bu özelliğe ait saklılık ayarlarınızı Son Görülme durumunuza nazaran düzenleyebiliyorsunuz. Makul kullanıcılar için Son Görülme vaktinizi gizlerseniz, okuma durumunuzu bu bireylerden de gizleyebilirsiniz. Bildirinizin ne vakit okunduğunu görmek için iletiye dokunmanız ve açılır pencerenin üst kısmındaki iletisi okumanız kâfi.

Telegram’ın fiyatsız kullanıcılarına yönelik öteki yeni değişiklikler ortasında yeni paylaşılan kişi dizaynları, iOS’ta daha net görüntü kalitesiyle geliştirilmiş görüntü bildirileri, daha süratli ön ve art kamera değişimi ve azaltılmış kamera sarsıntısı yer alıyor. MacOS kullanıcıları için bu uygulamada temanıza ahenk sağlayabilir ve dock’ta öne çıkacak 15 simge de bulunuyor.

Telegram Premium aboneleri için de daha süratli görüntü öyküleri, sadece bireylerden ve premium kullanıcılardan ileti almanızı sağlayan özel bildiri müsaadeleri, tek istikametli son görülme ve okuma müddetleri ve kaydedilenleri sıralamak için etiketler dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik mevcut.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)