Tim Cook: Dünyada 2,2 Milyar Etkin Apple Aygıtı Var

Apple CEO’su Tim Cook, 30 Aralık 2023 tarihinde sona eren 2024 mali yılının birinci çeyrek sonuçlarını açıklaması sırasında iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler ve öteki eserler de dahil olmak üzere dünya çapında etkin Apple aygıt sayısının 2,2 milyarı aştığını açıkladı.

Cook, basın açıklamasında şunları söyledi: “Kurulu etkin aygıt sayımızın 2,2 milyarı aşarak tüm eserlerde ve coğrafik segmentlerde tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Müşteriler yarın inanılmaz Apple Vision Pro’yu deneyimlemeye başlarken, biz de her zamanki üzere, kıymetlerimiz doğrultusunda ve müşterilerimiz ismine çığır açan inovasyon arayışına kendimizi adadık.”

En son sayı, Apple’ın etkin aygıt sayısını bildirdiği son vakitten bu yana yaklaşık yüzde 10’luk bir artışa işaret ediyor. Şubat 2023’te Apple, dünya çapında etkin aygıt sayısının 2 milyara ulaştığını açıklamıştı.

Açıklama, Apple’ın Vision Pro başlıktan başlayarak yeni bir aygıt kategorisi piyasaya sürmek üzere olduğu bir vakitte geldi. Karma gerçeklik başlığı birinci olarak geçen yıl WWDC 2023 açılış konuşmasında duyuruldu ve 19 Ocak’ta ön siparişe açıldı.

Apple, halihazırda iPad için mevcut 1 milyondan fazla uygulama ve oyunla uyumlu olan Vision Pro için 600’den fazla yeni uygulama ve oyunu duyurdu.

Gelir açıklaması sırasında Cook, rastgele bir detay vermeden Apple’ın yapay zeka ve üretken yapay zeka konusunda devam eden çalışmalarından da bahsetti. Evvelki söylentiler, iOS 18’in birkaç yapay zeka özelliğiyle dolu, yıllar içinde büyük bir güncelleme olabileceğini öne sürüyordu.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)