TP-Link, Qualcomm ile Stratejik Teknoloji İşbirliğini Duyurdu

TP-Link, Qualcomm Technologies şirketiyle stratejik teknoloji işbirliği yaptığını duyurdu. Bu işbirliği ile son teknoloji XGS-PON tahlilleri geliştirerek fiber internet servis sağlayıcıları ve kullanıcılarına çok farklı bir WiFi ve ağ tecrübesi sunulacak. TP-Link, WiFi 7 teknolojili 10 Gigabit Simetrik Pasif Optik Ağ tahlilleriyle telekomünikasyon sanayisinde ihtilal yaratmayı hedefliyor.

Bugün Paris-Fransa’da duyurulan bu işbirliği sonucunda kimi yeni eserler de tanıtıldı. Dünyanın önde gelen çip üreticilerinden Qualcomm ile stratejik teknoloji işbirliği sonucunda WiFi 7 teknolojili mesken ağ geçidi ünitesi (HGU-Home Gateway Unit) ve ONU SFP+ modülünü içeren XGS-PON eser portföyü geliştirildi. WiFi 7 standardı ve yeni ağ teknolojilerinin gücünden yararlanan TP-Link XGS-PON eserleri, sadece inanılmaz yüksek süratli internet erişimi ve artırılmış kapsama alanı değil, birebir vakitte kararlılık ve kusursuz WiFi tecrübesi sunuyor  Ayrıyeten TP-Link Aginet Birleşik Bulut (TAUC) tahlili ile hizmet sağlayıcılara operasyonel verimliliği artırmak, hizmetlerini optimize etmek ve müşteri memnuniyetini yükseltmek için eksiksiz ve esnek bir WiFi idare tahlili sağlıyor.

Bu çığır açan projede Qualcomm Technologies ile iştirak yapmaktan heyecan duyduklarını belirten  TP-Link Corporation Limited Lider Yardımcısı Pingji Li, “Gelişmiş donanım ve yazılım uzmanlığımızı yonga seti platformlarıyla birleştirmek, ışık suratında internet suratları ve eşsiz irtibat seçeneklerinin yanı sıra fevkalâde WiFi tecrübeleri sunmamızı sağlayacak. XGS-PON tahlili, Qualcomm’un güçlü SoC platformu üzerine inşa edildi ve bu da bize, sistem kararlılığı, WiFi performansı ve kullanıcı tecrübeleri de dahil olmak üzere her açıdan güçlü tahliller sunma imkanı sağladı” diyor.

Qualcomm Technologies Kablosuz Altyapı ve Ağ Bağlantısı Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Ganesh Swaminathan ise “TP-Link ile teknoloji işbirliğimiz, geniş bant inovasyonunu ve şahsa özel abone hizmetlerini hızlandırmaya yönelik çok kıymetli bir adım” diyerek PON teknolojisinin, müşterilerin gelişen taleplerini sadece karşılamakla kalmayıp beklentilerin de üzerine çıkacağını ve tıpkı vakitte servis sağlayıcıların ağlarını geleceğe hazır hale getireceğini belirtiyor.

TP-Link’in WiFi yönlendiricilerindeki uzmanlığı ile en son WiFi 7 teknolojisini bir ortaya getiren XGS-PON yönlendiriciler, konutta eşsiz kullanıcı tecrübeleri sunuyor. Özellikle XGB810v modeli, performansta yeni ölçütleri belirlemek ve şık, çağdaş bir dizaynla eşsiz bir internet tecrübesi sağlamak üzere tasarlanmış. Yüksek kar, yüksek izolasyon ve geniş ışın aralığıyla çok taraflı kapsama alanı elde etmek için en güzel formda pozisyonlandırılmış 8 dahili antene sahip olan XGB810v, minimalist tasarımı sayesinde her ortamda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Qualcomm 10G Fiber Ağ Geçidi Platformu tarafından desteklenen üç bantta ultra süratli 19 Gbps ile ağ suratı, verimliliği ve kapasitesinde inanılmaz WiFi performansı sunuyor. WiFi 7, MU-MIMO, OFDMA ve hüzmeleme teknolojisinden yararlanan XGB810v, daha az gecikme ve yüksek verimlilikle birden fazla aygıta üstün süratli bilgi sunmak için sinyal netliğini ve gücünü optimize ediyor.

XGS-PON temas noktasıyla donatılmış XGB810v, indirme ve yükleme süreçleri için yüksek bant genişliği gereksinimlerini karşılayarak 10 Gbps simetrik fiber internet erişimi sağlıyor. 10 GbE WAN/LAN ilişki noktası, 4× 2,5 GbE temas noktaları ve USB 3.0 ilişki noktası, süratli ve istikrarlı konut ağı oluşturmak için harika esneklik sunuyor.

XGB810v, TAUC bulut idaresine ve TR-069/TR-369 protokollerine sahip. Son kullanıcılara özel API hizmetleri ve özelleştirilmiş bir taşınabilir uygulama sunan eser, servis sağlayıcılara da her yerden, her vakit uzaktan takviye verme ve ağı yönetme imkanı sağlıyor. .

XGS-PON eser serisini tamamlayan eser ise TP-Link’in XGS-PON ONU SFP+ Modülü olan XGM10A. Esnek internet servis planı seçenekleri ve ölçeklenebilirlik için en son XGS-PON teknolojisini ve çoklu Ethernet UNI modlarını kullanan eser, TP-Link’in kapsamlı eser ekosisteminden yararlanıyor. Hem servis sağlayıcılar hem de son kullanıcılar için tek noktadan tahlil sunmak üzere Qualcomm tabanlı WiFi 7 yönlendiricileri ve ağ sistemleri (ör. EB810v ve HB810) ile eşleşebiliyor.

TP-Link, XGB810v eserinin 2024’ün 2. çeyreğinde; XGM10A modülünün ise 2024’ün 4. çeyreğinde satışa sunulacağını belirtiyor. EB810v WFi yönlendiriciyle HB810 WiFi 7 erişim noktasının ise test maksatlı satışa hazır eserler olduğu açıklanıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)