WhatsApp Beta Sürümü Kaybolan Sesli Bildiriler Özelliğini Test Ediyor

Geçtiğimiz günlerde geçiş anahtarları dayanağını duyuran iletileşme platformu WhatsApp, bir taraftan da beta sürümünde kendi kendini imha ederek kaybolan sesli iletiler özelliğini test ediyor.

WABetaInfo’ya nazaran WhatsApp Beta’nın en son sürümünü çalıştıran birtakım kullanıcılar kaybolan sesli iletiler gönderebiliyor. Bu özellik, “Bir Defa Görüntüle” özelliği faalken fotoğraf ve görüntü göndermeyle çabucak hemen tıpkı halde çalışıyor. Bu seçenekte medya öbür kişi tarafından açıldığında kayboluyor.

Bir Defa Görüntüle birinci olarak 2021 yılında tanıtıldı. Bir yıl sonra WhatsApp, bu tıp medyaların ekran imgelerini ve ekran kayıtlarını engellemeye başladı. Kullanıcılar büyük olasılıkla kendi kendini imha eden sesli iletileri da indiremeyecek yahut kaydedemeyecek. Sesli bildiri kaydederken ortaya çıkan “1” düğmesi de paylaşılan ekran manzarasında görülüyor.

Şu anda tüm beta kullanıcılarının bile bu özelliğe erişimi olmadığından, WhatsApp’ın bu özelliği ne vakit herkese sunacağına dair bir bilgi yok.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)