Xiaomi TV S Pro Küçük LED 85 inç modelinin tarihi netleşti

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Çin’de 65 inç ve 75 inçlik TV S Pro modellerini tanıttı. Artık ise marka, 85 inçlik bu televizyonun tanıtımını 26 Ekim’deki aktiflikte gerçekleştireceğini duyurdu. 26 Ekim, Xiaomi’nin tıpkı vakitte Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarını tanıtacağı tarih olarak kaydedildi.

Xiaomi TV S Pro, Küçük LED ekranıyla dikkat çekiyor. Şayet Mini-LED TV panelleri hakkında bilginiz yoksa, bunlar klasik LCD TV’lerin tersine daha küçük LED’lerle aydınlatma yapan yeni jenerasyon LCD TV panelleridir. Bu, daha derin siyahlar, daha parlak parlaklıklar ve daha yeterli kontrast üzere daha yeterli bir imaj kalitesi manasına gelir. Mini-LED TV’ler tıpkı vakitte daha güç verimli olup klâsik LCD TV’lere nazaran daha uzun ömürlüdür.

Xiaomi TV S Pro Küçük LED 85 inç modelinin tarihi netleşti

85 inçlik bu yeni model dışında, TV’nin öteki özelliklerinin tıpkı kalmasını bekliyoruz. Xiaomi TV S Pro, 144Hz yüksek yenileme hızında Küçük LED ekranla birlikte 4K çözünürlük sunar. Ekran, 2200 nit tepe parlaklığına sahip olup 10 bit renk ve Dolby Vision sertifikasıyla gelir.

Performans kısmında, TV’nin kalbinde dört çekirdekli bir A73 işlemci bulunur. Bu da televizyonun problemsiz bir halde çalışmasını sağlar. TV, uygulamalar ve içerik için 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunar.

Bağlantı seçenekleri ortasında 2 HDMI 2.1 portu, 1 HDMI 2.0 portu, 1 AV girişi, 2 USB portu, 1 optik giriş, Wi-Fi 6 ve NFC uzaktan kumanda kontağı yer alıyor. Ses kısmında TV, toplam 30W ses çıkışı sağlayan 2 adet 15W hoparlöre sahiptir ve Dolby Atmos ile sertifikalandırılmıştır.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)