Yeni Donanımlara Takviye Sunan Linux Mint 21.3 Edge Çıktı

Yaklaşık bir aylık beta testinin akabinde Linux Mint 21.3 Edge sürümü yayınladı. Yeni Edge ISO, kimi yeni donanımlar için de takviye sunuyor.

Ana Mint sürümü Linux 5.15’i içerirken yeni Edge sürümü Linux 6.5’i içeriyor. Daha yeni donanıma sahip şahısların Edge’de sunulana emsal daha yeni bir çekirdek çalıştırması gerekiyor.

Ekibin Linux Mint kullanıcı kılavuzunda bahsettiği bir ikaz, Edge sürümünün öbür ISO’lar kadar kararlı olmayabileceği ve çok sayıda özel sürücüyü desteklemeyebileceği istikametinde. Mint’i başka ISO’larla önyükleyemiyor yahut yükleyemiyorsanız sadece Edge ISO’yu kullanmanız öneriliyor.

Debian tabanlı LMDE’den farklı olarak Mint’in bu Edge sürümü hala Ubuntu’yu temel alıyor. Ubuntu tabanlı olduğundan öbür Mint 21.x versiyonları üzere bu sürüm 2027 yılına kadar güncelleme alacak.

Linux Mint 21.3, inançlı önyükleme için tam takviye ve daha fazla BIOS ve EFI uygulamasıyla daha yeterli uyumluluk, Hypnotic iyileştirmeleri ve yeni özelliklerle dolu Cinnamon 6.0 dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeleri içeriyor.

Linux Mint 21.3 Edge’i yahut öbür rastgele bir sürümü edinmek için Linux Mint web sitesini ziyaret etmeniz kâfi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)