Yeni iPad’ler için net bir tarih verildi!

2024’ün birinci çeyreğine girerken, teknoloji dünyasındaki gözler Apple’ın yeni iPad serisine çevrildi. Bilhassa Bloomberg’den Mark Gurman’ın Power On haber bülteninde paylaştığı bilgilerle beklentilerin ne kadar gerçekçi olduğunu anlamaya çalışıyoruz.

Gurman’a nazaran, Apple, 2023’ün Mart ayında üç yeni modelini tanıtmayı planlıyor. Bu modeller; 11. Jenerasyon iPad, 7. Jenerasyon iPad Mini ve 6. Jenerasyon iPad Air olacak. Daha evvel bu aygıtların bu ay tanıtılacağına dair söylentiler vardı fakat Gurman, bu yılın sonunda tanıtılacağına dair bilgiler paylaşmıştı. Artık ise Mart 2023’teki lansmanın netleştiğini söyleyebiliriz.

Yeni iPad’ler için net bir tarih verildi!

Apple’ın amiral gemisi sayılabilecek olan iPad Pro modelinin ise daha sonraki bir tarihte tanıtılması bekleniyor. Bu aygıtın, Apple’ın M3 yonga setiyle güçlendirileceği söyleniyor. Ayrıyeten, 12.9 inç ekranlı bir iPad Air modelinin de üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Apple’ın, yeni iPad’lerini piyasaya sürerken birinci jenerasyon Apple Pencil’ı yeni USB Type-C özellikli Pencil lehine terk edeceği de gelen bilgiler ortasında.

Bir öbür dikkat çeken bilgi ise Apple’ın yeni Mac serisi üzerine. Gurman’ın daha evvelki haberlerinde de belirttiği üzere, 24 inçlik iMac’in donanımında önemli yenilikler olabileceği ve bu bilgisayarın da M3 yonga setini kullanan aygıtlar ortasına katılması mümkün. Ama, bu bahiste Apple’dan resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Son olarak, Apple’ın bu yeni eser lansmanlarıyla teknoloji dünyasında nasıl bir tesir yaratacağını görmek için heyecanla bekliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)